Strona główna / Lokalne / Zbierali pieniądze na hospicjum. Wynik zaskoczył wszystkich

Zbierali pieniądze na hospicjum. Wynik zaskoczył wszystkich

Festyn  charytatywny zorganizowała „Drużyna Aniołów”. Sobotnia akcja zbiegła się z Rowerową Masą Krytyczną organizowaną przez KS „Uznam” oraz poborem krwi w ambulansie organizowanym przez Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”.

Festyn zorganizowano w celu wsparcia Fundacji Hospicyjnej „Przystań” w Świnoujściu. W jego trakcie odbyła się zbiórka publiczna, na przygotowanych stoiskach czekały słodkie wypieki domowej roboty, pyszna grochówka, kiełbaski z grilla przygotowane przez zastępcę prezydenta Pawła Sujkę i inne łakocie, na stanowisku przygotowanym przez świnoujski szpital można było zbadać podstawowe parametry zdrowotne, a w ambulansie RCKiK ze Szczecina – honorowo oddać krew. Do tego, razem ze świnoujskimi ratownikami WOPR można było się podszkolić w udzielaniu pierwszej pomocy.

Osobne atrakcje czekały na uczestników i gości na scenie, na której zaprezentowały się dzieci z lokalnych przedszkoli oraz kilka zespołów. Późnym popołudniem podliczono wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji. Mieszkańcy i turyści byli hojni. Do skarbonek wrzucono 6116 złotych.

Zobacz również

Rzucił petardę aportującemu psu. Zwierzę ma uszkodzony słuch

36-latek ze Świnoujścia może stanie przed sądem za to co zrobił psu. Do zdarzenia doszło …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.