Strona główna / Lokalne / Zbierali pieniądze na hospicjum. Wynik zaskoczył wszystkich

Zbierali pieniądze na hospicjum. Wynik zaskoczył wszystkich

Festyn  charytatywny zorganizowała „Drużyna Aniołów”. Sobotnia akcja zbiegła się z Rowerową Masą Krytyczną organizowaną przez KS „Uznam” oraz poborem krwi w ambulansie organizowanym przez Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”.

Festyn zorganizowano w celu wsparcia Fundacji Hospicyjnej „Przystań” w Świnoujściu. W jego trakcie odbyła się zbiórka publiczna, na przygotowanych stoiskach czekały słodkie wypieki domowej roboty, pyszna grochówka, kiełbaski z grilla przygotowane przez zastępcę prezydenta Pawła Sujkę i inne łakocie, na stanowisku przygotowanym przez świnoujski szpital można było zbadać podstawowe parametry zdrowotne, a w ambulansie RCKiK ze Szczecina – honorowo oddać krew. Do tego, razem ze świnoujskimi ratownikami WOPR można było się podszkolić w udzielaniu pierwszej pomocy.

Osobne atrakcje czekały na uczestników i gości na scenie, na której zaprezentowały się dzieci z lokalnych przedszkoli oraz kilka zespołów. Późnym popołudniem podliczono wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji. Mieszkańcy i turyści byli hojni. Do skarbonek wrzucono 6116 złotych.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.