Strona główna / Lokalne / Pożegnanie ze służbą wojskową

Pożegnanie ze służbą wojskową

W czwartek, 20 kwietnia, służbę w Dowództwie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zakończył kmdr por. Marek GRESIK. Żołnierza kończącego służbę, podczas zbiórki stanu osobowego jednostki, pożegnał dowódca 8.FOW kmdr Krzysztof ZDONEK.

Komandor podporucznik Marek GRESIK służył w dowództwie 8.FOW na stanowisku radcy prawnego od 2015 roku. 24 kwietnia br. obejmie stanowisko starszego specjalisty w zespole prawnym Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej, po awansie do stopnia komandora porucznika.

Kmdr por. Marek GRESIK ze służbą wojskową związał się w 1996 roku rozpoczynając naukę w Wojskowym Liceum Muzycznym. W 1999 roku objął stanowisko muzyka-koncertmistrza w świnoujskiej Orkiestrze Wojskowej. W 2004 roku ukończył studia magisterskie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2004-2007 służył na stanowisku podoficera sztabowego w Wydziale Personalno-Wychowawczym w Dowództwie 8.FOW. W 2007 roku ukończył studium oficerskie na wydziale Sprawiedliwości i Obsługi Prawnej w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po ukończeniu otrzymał pierwszy stopień oficerski i wyznaczony został na stanowisko referenta prawnego w 2. Dywizjonie Okrętów Transportowo-Minowych. W 2010 roku otrzymał aplikację radcy prawnego, a w 2015 ukończył studia podyplomowe na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dalszą służbę pełnił kolejno w 8.Batalionie Saperów MW w Dziwnowie oraz Komendzie Portu Wojennego Świnoujście a od 2015 roku w Dowództwie 8.FOW. Od 24 kwietnia br. komandor porucznik Marek GRESIK pełnić będzie obowiązki na stanowisku starszego specjalisty w zespole prawnym Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Życzymy Panu Komandorowi pomyślności i dalszego rozwoju kariery wojskowej.

Źródło: 8. FOW

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.