Strona główna / Lokalne / Zespół Szkół Morskich trafi pod skrzydła resortu

Zespół Szkół Morskich trafi pod skrzydła resortu

Ma być nowoczesna, dobrze wyposażona i zapewniać wysoki poziom nauki. Zespół Szkół Morskich trafi od 2018 roku pod skrzydła Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Dziś szkołę utrzymuje lokalny samorząd. Dzięki zmianom, zyskają uczniowie i nauczyciele.

Szkoła posiada bibliotekę i czytelnię, pracownie komputerowe, laboratorium chemiczne, nawigacyjne i mechaniczne, salę gimnastyczną, boiska szkolne i przystań jachtową. Uczniom spoza Świnoujścia zapewnia internat.

W Zespole Szkół Morskich dobrze pamiętają czasy, gdy placówka była dofinansowywana przez resort. Jako jedna z pierwszych miała wówczas nowoczesne tablice, rzutniki i komputery. Aby dalej spełniała nowoczesne standardy edukacji kadr morskich, potrzebuje wsparcia.

W szkole kształcą się przyszli mechanicy, nawigatorzy, logistycy informatycy i analitycy. Programy nauczania w Technikum Morskim są zgodne z konwencją STCW. Dzięki temu, świadectwo ukończenia szkoły jest honorowane także za granicą.

Zobacz również

Posprzątali las przy ulicy Szkolnej

Z inicjatywy radnej Agnieszki Rachatan i przy współpracy Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska, Nadleśnictwa Międzyzdroje  …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.