Strona główna / Lokalne / Czekaliśmy na to 72 lata! W piątek zostanie podpisana umowa na finansowanie tunelu

Czekaliśmy na to 72 lata! W piątek zostanie podpisana umowa na finansowanie tunelu

Dwie umowy: o dofinansowaniu połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu (czyli budowę tunelu pod Świną) oraz o pełnieniu funkcji inwestora zastępczego zostaną podpisane jutro (piątek, 28 kwietnia) o godz. 10.45 na promie Karsibór w Świnoujściu.

 W uroczystościach udział weźmie m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztof Kondraciuk, dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Łukasz Lender. Na uroczyste podpisanie dokumentu zostali zaproszeni także radni Świnoujścia. Gospodarzami spotkania są wojewoda Krzysztof Kozłowski i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Idea budowy tunelu pod Świną, który rozwiąże istniejące praktycznie od zawsze problemy komunikacyjne Świnoujścia, była wcześniej przyjmowana z dużym dystansem, sporo było głosów niedowierzania. Dlatego z tym większą dumą i satysfakcją zapraszam na uroczyste podpisanie umowy – mówi wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

11 komentarzy

  1. Widzę zastąpią Wam kolejki do promu – kolejkami do bramek.
    Genialnie. Brak słów.

  2. Polepszenie warunków komunikacyjnych może spowodować pogorszenie się dobrych standardów turystycznych.????Już niedługo droga ekspresowa S3 połączy Czechy ze Świnoujściem a to może oznaczać najazd Czechów i tłok w dotychczas spokojnym mieście

  3. Promy były wielką atrakcją turystyczną Swinoujscia

  4. Ten sam cyrk, co z dariuszem rosatim.

  5. Po to abys Kodowcu zrozumial ze tunel jest potrzebny

  6. Obyśmy jeszcze tego nie żałowali kiedy nie będzie można przez miasto przejechać samochodem… A tak na marginesie to po co ten zjazd pisowskich przygłupów skoro finansuje to UE i miasto ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.