Strona główna / Lokalne / Dziki powróciły na Uznam

Dziki powróciły na Uznam

Do widoku dzików już się przyzwyczailiśmy. W ostatnim czasie wiele zwierząt zostało odłowionych. Przyroda najwyraźniej nie znosi próżni. Dziki powracają i czują się w Świnoujściu całkiem dobrze. Kierowcy oczekujący w kolejce na prom rzucają im jedzenie i robią pamiątkowe zdjęcia.

Niedawno jedną z takich dzikich rodzinek zaobserwował jeden z mieszkańców. Stadko było bardzo pokaźne. Spacerowało na wyspie Uznam, tuż przy przeprawie promowej.

Najwyraźniej dziki wcale nie przestraszyły się klatek i myśliwych i postanowiły zamieszkać na naszej wyspie.

O jakiegoś czasu dziki w Świnoujściu wychodzą z terenów leśnych na tereny zamieszkałe przez ludzi. Szukając łatwego pożywienia, zapuszczają się nawet na osiedla mieszkaniowe.

Próbowano już różnych metod walki z tymi sympatycznymi zwierzętami. Stosowano nawet odstraszający dezodorant.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

5 komentarzy

  1. Jaki problem ze złapaniem tych dzików, które koczują przy promie?

  2. No i dobrze, w końcu są u siebie.

  3. Aż musze skomentować bo nie wytrzymam . Jesooo czym wy się ekscytujecie no masakra jakaś. Ciężko przenieść je w jakieś miejsce gdzie będzie im lepiej . Ja ze swojego punktu widzenie stwierdzam że mam tych dzików dosyć . Czemu: hmmmm z jednego powodu zrójnowały nasze podwórko to raz a dwa dziecko nie mogło wyjść się pobawić a o szkole już nie wspomne taka watacha staneła nam na drodze że to szok . Dzwoniąc po pomoc do straży miejskiej pan ….. odesłał mnie z numerem telefonu do Policji i powiedział ” może oni podjadą radjowozem i je postraszą” no ku…. Co to ma być jedna wielka parodia .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.