Strona główna / Lokalne / Majówka w kajaku, na rowerze i pieszo!

Majówka w kajaku, na rowerze i pieszo!

W Świnoujściu jest wiele miejsc w których można spędzić aktywnie weekend. Jednym z nich jest Karsibór. W marinie (ul. 1 Maja) wypożyczymy kajaki do którego bez wahania możemy zabrać dziecko. Pamiętajmy, aby posadzić je zawsze przed nami. Koniecznie pamiętajmy o kamizelce ratunkowej. Marina dysponuje także dziecięcymi rozmiarami. Możemy wybrać się w podróż szlakiem kajakowym lub popływać po rozlewiskach Starej Świny pośród malowniczych wysepek. Wycieczka gwarantuje przyrodnicze niespodzianki, choćby gniazda łabędzi i widok łatających nad naszymi głowami orłów. Kajak wypożyczymy także w ośrodku Rybaczówka – także położonym na wyspie Karsibór.

Pieszo szlakiem zabytkowych kościołów

Kościół pw. Chrystusa Króla z XVIII wieku położony jest w centrum Świnoujścia. Został wzniesiony na miejscu gotyckiej świątyni. Na uwagę zasługuje drewniany model statku-korwety z 1881 r. podwieszony do sufitu.  W kościele znajdują się także zabytkowe organy z 1803 roku. Od połowy maja do połowy września w sobotnie wieczory w świątyni odbywają się Świnoujskie Wieczory Organowe. Idąc na północ ulicą Piłsudskiego dojdziemy do kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza przy ul. Piastowskiej. Nad wejściem znajduje się okazała mozaika przedstawiającą Matkę Bożą z Dzieciątkiem w łodzi na wzburzonym morzu, z napisem Ave Maris Stella (Witaj Gwiazdo Morza). Spacerują dalej na północ dojdziemy do wieży dawnego protestanckiego neogotyckiego kościoła, z 1905, zniszczonego podczas II wojny światowej. Zachowała się jedynie wieża, która została zaadaptowana na wieżę widokową i kawiarnię. Na wyspie Karsibór położony jest Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – najstarszy kościół w Świnoujściu. Kościół stoi w miejscu historycznej przeprawy przez Świnę do Przytoru na prastarym szlaku handlowym wokół Bałtyku. W 1630, w oczekiwaniu na przeprawę swoich wojsk, w kościelnej plebanii kwaterował przez 5 dni szwedzki król Gustaw II Adolf.

Na rowerze do falochronu

Rower bez problemu wypożyczymy w wielu wypożyczalniach rowerowych na terenie miasta.  Świdny Las leży na najbardziej wysuniętym na południowy zachód skrawku wyspy Uznam. Trasa wiedzie przy lesie, wzdłuż szosy prowadzącej do przeprawy promowej “Karsibór”. Przy samej przeprawie należy skręcić na południe, aby dojechać do zmodernizowanego falochronu. Jadąc na rowerze będziemy widzieć statki przepływające przez Kanał Piastowski. Aby dojechać do końca falochronu, należy ostatni kilometr pokonać przez teren zielony. Po opadach deszczu ścieżki w tym miejscu są błotniste. Na końcu trasy jest koniec falochronu, skąd jest malowniczy widok na Zalew Szczeciński i statki płynące ze szczecińskiego portu. Trasa ma 13,7 km.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.