Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Flota Świnoujście. Festyn 60-lecia

[ZDJĘCIA] Flota Świnoujście. Festyn 60-lecia

Morski Klub Sportowy powstał jak wiadomo niespełna dwa lata temu, ale Flota Świnoujście powstała przecież dużo wcześniej, bo w roku 1957, czyli 60 lat temu. Przez te sześć dziesięcioleci mozolnie, ale konsekwentnie, wspinała się do góry. Było 30 lat w trzeciej lidze i potem wspaniałe siedem w pierwszej, kiedy nasz klub był na ustach kibiców i telewizyjnych komentatorów w całej Polsce. Najlepszy okres to już wiek XXI. Zapowiedzią tłustych lat był Puchar Polski w roku 2003, kiedy Łódź szykowała się do derbów ŁKS – Widzew (ligowych wówczas nie było ponieważ ŁKS grał w II lidze), ale nie doszło do nich, bo Flota wyeliminowała oboje, a potem ohydny sędziowski przekręt w meczu z Amicą Wronki. W latach 2008-15 sławnych krajowych rywali mieliśmy już na codzień, do tego bombowe mecze o Puchar Polski z mistrzami kraju i liderem ekstraklasy. Popularność wyszła i poza granice kraju, o czym świadczą choćby zaproszenia na mecze towarzyskie do niemieckiej Herthy Berlin czy duńskiego Broendby. A potem jednym ruchem w proch.
Mamy jeszcze w pamięci huczne obchody półwiecza przed dziesięcioma laty. Była to fantastyczna przygoda, że przypomnę tylko uroczystą mszę świętą i zaraz potem niezwykle uroczyste jubileuszowe zebranie. Jeszcze tego samego dnia mecz na szczycie IV ligi, w którym zespół Floty uczcił 50-lecie klubu gromiąc wicelidera tabeli 7-0 i strzelając w międzyczasie 50. bramkę w rozgrywkach (Mateusz Rzepecki). Obchody trwały znacznie dłużej, był jeszcze potem mecz z drużyną gwiazd, spotkanie oldbojów i oczywiście turniej dla dzieci. A rok później awans do I ligi, z której Flota sportowo nigdy nie spadła.
Oczywiście o podobnych obchodach obecnie nie może być mowy. Ale w istniejących realiach pamięć zostanie uczczona. W poniedziałek 01 maja odbędzie się na stadionie sportowy festyn z okazji 60-lecia Floty. Rozpocznie się on godzinie 10:00 na głównej płycie turniejem dla dzieci w kategoriach do lat 9 i 13. Natomiast o godzinie 14:00, na boisku ze sztuczną nawierzchnią, w szranki staną niezawodni i niezniszczalni oldboje. Jest jeszcze plan w późniejszym terminie, ale na razie nie mówimy by nie zapeszyć. Poinformujemy w swoim czasie.

Źródło: Waldemar Mroczek

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.