Strona główna / Lokalne / Po wizycie szejka Kataru będzie dwa razy więcej gazu

Po wizycie szejka Kataru będzie dwa razy więcej gazu

O możliwości rozwoju współpracy gospodarczej i inwestycyjnej, w tym współpracy przemysłów obronnych rozmawiali w piątek w Warszawie prezydent Andrzej Duda z Emirem Kataru Szejkiem Tamimem Bin Hamadem Al-Thanim, który przybył z oficjalną wizytą do Polski.

Katar jest największym dostawcą gazu do polskiego gazoportu w Świnoujściu. Umowa, która została zawarta w roku 2009, w tym roku w marcu doczekała się rozszerzenia i dostawy na podstawie zawartego w tym roku porozumienia zostaną zwiększone dwukrotnie w stosunku do tego, co było do tej pory, a więc następuje w tym zakresie intensyfikacja współpracy – tłumaczył prezydent Andrzej Duda.

– Cieszę się ogromnie z tej wizyty Jego Wysokości w naszym kraju, dlatego że mam nadzieję, że przełoży się ona w sposób bardzo wymierny na poszerzenie naszych relacji – i to zarówno relacji gospodarczych, jak i kulturalnych, jak i współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia powiedział prezydent.

Zobacz również

Kolejna decyzja wojewody związana z pogłębieniem toru wodnego Świnoujście – Szczecin

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał kolejne pozwolenie na budowę w ramach projektu „Modernizacja toru wodnego …

Jeden komentarz

  1. JestemzMiasta

    Dlaczego cena zakupu gazu z Kataru jest tajemnicą państwową ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.