Strona główna / Lokalne / Czy powstanie katolickie przedszkole?

Czy powstanie katolickie przedszkole?

Dwa oddziały przedszkolne miałyby powstać w budynku Liceum Katolickiego przy ul. Wyspiańskiego. Najpierw jednak należałoby dostosować pomieszczenia do potrzeb dzieci. Placówkę miałaby prowadzić Fundacja Szczecińska, posiadająca już doświadczenie. Fundacja prowadzi bowiem podobne przedszkole w Reptowie.

– Pomysł zrodził się podczas rozmów ze świnoujskimi księżmi. Ostatnie spotkanie w tej sprawie mieliśmy w piątek. Procedura powstania takiego przedszkola jest skomplikowana i wymaga czasu. Nie wiemy, czy uda się otworzyć przedszkole już we wrześniu, chociaż bardzo byśmy chcieli – mówi Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Z budynkiem w którym mieści się dzisiejsze liceum wiąże się ciekawa historia.  Przed wojną mieścił się w nim dom dla sierot ufundowany przez świnoujściankę panią Heyse. Po wojnie w budynku Rosjanie zorganizowali kasyno, a po opuszczeniu miasta przez wojska rosyjskie, miasto przekazało budynek Kościołowi na cele oświatowe.

Zobacz również

Parkują gdzie popadnie. Strażnicy miejscy sięgnęli po blokady

Mimo wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania i uwolnieniu części miejsc parkingowych, niektórzy kierowcy zdają się nie …

Jeden komentarz

  1. LO Katolik, uczniowie poza wszelką klasyfikacją. Nie przenoście tego na etap przedszkola!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.