Strona główna / Lokalne / Motocykle, mieszkania, oszczędności. Opublikowano oświadczenia majątkowe radnych

Motocykle, mieszkania, oszczędności. Opublikowano oświadczenia majątkowe radnych

Radni Świnoujścia muszą co roku składać oświadczenia majątkowe, dzięki którym wiadomo ile zarabiają i jaki posiadają majątek. Są w nich informacje o kredytach, dochodach, nieruchomościach, czy posiadanych samochodach. Moment publikacji oświadczeń majątkowych nie dla wszystkich rajców jest przyjemny. Część z nich uważa, że nie należy zaglądać ludziom do kieszeni, bo pracowali na to całe swoje życie, inni obawiają się ocen wyborców. W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano właśnie oświadczenia majątkowe świnoujskich radnych. Wśród nich są tacy, którzy zgromadzili po ćwierć miliona złotych oszczędności, inni inwestują w nieruchomości, są też tacy, którzy nie mają za wiele oszczędności.

Dariusz Śliwiński jest przewodniczącym rady. Jednocześnie wykonuje obowiązki prezesa Uzdrowiska Świnoujście. Z tego tytułu w ubiegłym roku zarobił blisko 201 tys. złotych. Z tytułu wykonywania mandatu radnego otrzymał dietę w wysokości blisko 21,5 tys. zł. Oprócz tego wspólnie z małżonką ma dom, mieszkanie, dwa samochody i motocykl, a także 260 tys. zł oszczędności.

Joanna Agatowska jest radną i pracuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wspólnie z małżonkiem zgromadziła oszczędności w wysokości 186 tys. złotych, ma trzy mieszkania. Wspólnie z mężem i synem mają 2 samochody.

Stanisław Bartkowiak jest emerytem i szeregowym radnym. Wspólnie z małżonką posiada oszczędności w wysokości 268 tys. złotych, a także w euro i dolarach. Radny ma też papiery wartościowe, dom, mieszkanie i jeden samochód.

Alicja Bohdziewicz prowadzi działalność gospodarczą, a oprócz tego wykonuje obowiązki radnej. Zgromadziła oszczędności w wysokości 198 tys. zł a także ponad 12 tys. w euro. Posiada także papiery inwestycyjne, ma 3 mieszkania i jeździ leasingowanym mercedesem z 2013 r.

Jan Borowski pracuje w Uzdrowisku Świnoujście. Ma 2,5 tys. zł oszczędności, jeździ samochodem z 2002 r. i spłaca kredyt w banku.

Waldemar Buczyński jest emerytem. Dodatkowy przychód pobiera z Zespołu Szkół Morskich i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Wspólnie z małżonką zgromadził 42,5 tys. oszczędności w złotówkach. Ma jedno mieszkanie i działkę ogrodniczą.

Robert Gawroński pracuje w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Wspólnie z małżonką zgromadził oszczędności w wysokości 32 tys. złotych. Ma też dwa mieszkania i jeździ samochodem z 2008 roku.

Wiesław Góreczny pracuje w Spółdzielni Odra. Wspólnie z małżonką gromadził 26 tys. zł oszczędności. Ma jedno mieszkanie i samochód z 2008 roku.

Elżbieta Jabłońska prowadzi działalność gospodarczą. Wspólnie z małżonkiem ma 230 tys. zł oszczędności, a także 17 tys. w euro. Oprócz tego posiada dom, mieszkanie i dwa lokale usługowe, a także papiery wartościowe. Zasiada w radach nadzorczych dwóch spółek (Terminal Promowy oraz Wodociągi Zachodniopomorskie). Jeździ samochodem z 2004 r.

Kamil Janta-Lipiński pracuje w TT Line oraz prowadzi działalność gospodarczą. Wspólnie z małżonką zgromadził kilkaset złotych oszczędności i posiada mieszkanie. Spłaca kredyt bankowy w wysokości 12 tys. zł.

Jacek Jurkiewicz pracuje w OT Port. Posiada 2 tys. zł oszczędności oraz mieszkanie. Spłaca kredyt hipoteczny.

Zdzisław Merchelski jest emerytem. nie ma oszczędności. Wspólnie z małżonką ma dom, a także działki budowlane. Spłaca dwa kredyty konsolidacyjne.

Andrzej Mrozek jest emerytem zatrudnionym w Terminalu Promowym. Nie posiada oszczędności. Wspólnie z małżonką posiada dom.  Spłaca kredyt konsolidacyjny.

Marek Niewiarowski jest emerytem pracującym w Centrum Socjalnym Caritas. Razem z małżonką ma mieszkanie, jeździ samochodem z 2015 r. a także spłaca pożyczkę konsumpcyjną.

Kazimierz Nowicki jest emerytem. Wspólnie z małżonką zgromadził oszczędności w wysokości 20 tys. zł. Posiada dom, grunty rolne, działkę budowlaną i rekreacyjną. Posiada dwa samochody.

Sławomir Nowicki pracuje w Port – Żegluga Szczecińska. Wspólnie z małżonką posiada 195 tys. zł oszczędności, dom, działkę budowlaną, samochód oraz łódź motorową.

Sebastian Olszar wspólnie z żoną zgromadził 184 tys. zł oszczędności w złotówkach, 12 tys. w euro, posiada mieszkanie i działkę, jeździ samochodem z 2008 roku.

Andrzej Staszyński pracuje w Żegludze Świnoujskiej. Wspólnie z żoną ma 76 tys. zł oszczędności oraz mieszkanie.

Krzysztof Szpytko wspólnie z małżonką zgromadził 333 tys. zł oszczędności oraz 171 tys. zł majątku odrębnego. Głównym dochodem jest wynajem pokoi. Posiada papiery wartościowe, mieszkanie i dwa samochody.

Ryszard Teterycz jest emerytem pracującym w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wyspiarz. Wspólnie z żoną zgromadził 5 tys. zł oszczędności, posiada dom, jeździ samochodem z 2016 r.

Jarosław Włodarczyk prowadzi działalność związaną ze sportem. Posiada 13 tys. zł oszczędności, mieszkanie oraz łódź motorową. Jeździ samochodem z 2012 roku. Spłaca leasing na dwa samochody, a także kredyt hipoteczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

4 komentarze

  1. A ja zwrócę uwagę na to jak „wzrosły wartości” nieruchomości w Przytorze (porównaj 2014 do 2017). Czyżby to efekt wydawania publicznych pieniędzy na przykład na budowę w chaszczach przystani żeglarskiej? Ktoś zadbał o „walory turystyczne” Przytoru?

  2. Ciekawostką jest oświadczenie Pana Śliwińskiego w którym to podaje wartość domu na ok.790.000 a sama działka przy ul.Rycerskiej 929 m2 kosztuje 650.300 zł czyli według tego Pana sam dom o powierzchni 200m2 kosztuje ok 139.700 super cena. http://www.oferty-nieruchomosci.pl/nieruchomosci-%C5%9Bwinouj %C5%9Bcie/dzialki/sprzedaz/6/2021/OGS

    • Ale uwżieliście się na Przewodniczącego RM Dariusza Śliwińskiego. Jak Joanna Agatowska była Przewodnicząca to nic nie sprawdzaliście dokładnie. Przypomnę oświadczenie radnego Bartkowiaka, którego cenię i szanuję jak wpisał dom wart 200 tyś zł

  3. ciekawe…sami biedni ci radni…ma ktos w uwierzyc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.