Strona główna / Lokalne / Ukradli elektronarzędzia. Wpadli następnego dnia

Ukradli elektronarzędzia. Wpadli następnego dnia

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie oraz kradzież mienia o wartości ponad 90 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione przedmioty. Jeden z zatrzymanych okazał się poszukiwanym przez szczecińską prokuraturę, drugi w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do kontenera na terenie budowy.

– Po dokładnych oględzinach miejsca zdarzenia okazało się, że łupem sprawców padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Kryminalni wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Po wejściu do wynajmowanego przez niego mieszkania na terenie Świnoujścia mundurowi zastali  23-latka oraz dwóch innych mężczyzn w wieku 23 i 28 lat.

– W mieszkaniu znajdowała się większość przedmiotów pochodzących z włamania. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli także dwa worki foliowe z zawartością amfetaminy informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie i środki odurzające oraz zatrzymali trzech podejrzewanych.

23-letni świnoujścianin usłyszał zarzut włamania i kradzieży mienia o wartości ponad 90 tysięcy złotych, do którego się przyznał. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszał również 28-letni mieszkaniec Szczecina. W związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających w ilości blisko 90 gramów amfetaminy, Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do prokuratora o tymczasowy areszt. Sąd uwzględnił wniosek i zdecydował o aresztowaniu 28-latka na okres dwóch miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Trzeci z zatrzymanych 23-letni mężczyzna został przekonwojowany do szczecińskiej prokuratury, gdzie będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe w związku z innym przestępstwem.

 

 

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Jeden komentarz

  1. Ale przypałowe gamonie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.