Strona główna / Lokalne / 23-latek chciał się utopić. Trafił do szpitala.

23-latek chciał się utopić. Trafił do szpitala.

Po raz drugi w tym tygodniu świnoujscy policjanci zapobiegli tragedii, ratując życie człowiekowi. Wiosna to czas, gdy do prób samobójczych dochodzi bardzo często.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 19.00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo.

– Utrzymując z nim rozmowę telefoniczną, policjant ustalił miejsce jego pobytu. Okazało się, że desperat znajduje się na plaży. Dzięki znajdującemu się na kąpielisku monitoringowi, dyżurny szybko ustalił dokładną lokalizację mężczyzny, który wchodził do morza – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci weszli do wody i dotarli do desperata, który znajdował się już około 200 metrów od brzegu i próbował odpłynąć w głąb morza.

– Ponieważ świnoujścianin był wychłodzony, policjanci okryli go kocem termicznym i umieścili w radiowozie, a następnie przekazali przybyłej załodze ambulansu. Lekarz zdecydował o umieszczeniu 23-latka w szpitalu. Policjanci przebrali się w suchą odzież i wrócili ponownie do służby – informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

 

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.