Strona główna / Lokalne / Niespodziewani zwycięzcy w Świnoujściu

Niespodziewani zwycięzcy w Świnoujściu

W trzecim turnieju eliminacyjnym tegorocznej edycji Netto Mini Mundialu wystąpiły między innymi zespoły Argentyny, Brazylii i Holandii. Mecze o medale przyniosły jednak spore zaskoczenie, bo ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci Nigerii i Meksyku.

Szczególnie dużo emocji przyniósł finał starszej kategorii, w którym Meksyk długo remisował bezbramkowo z Tunezją. W regulaminowym czasie gry nie udało się wyłonić zwycięzcy, więc niezbędna była dogrywka. W tej dalej trwała zacięta walka i wszystko wskazywało na to, że kwestia złotych medali będzie się rozstrzygała dopiero w rzutach karnych. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego błyskotliwą akcję lewą stroną boiska przeprowadził jednak Miłosz Brzozowski (król strzelców i najlepszy zawodnik turnieju), który minął rywala i płaskim strzałem w długi róg zapewnił Meksykowi cenne zwycięstwo.

Ciekawie było także w decydującym pojedynku kategorii młodszej. Nigeria długo walczyła o to, aby zapewnić sobie miejsce na najwyższym stopniu podium i po emocjonującym spotkaniu pokonała 2:1 Kamerun. Turniej w Świnoujściu był tak zacięty, że o wyłonieniu zwycięzców aż trzy razy musiały decydować rzuty karne. To właśnie one pozwoliły nam przyznać brązowe medale. Argentyńczycy pokonali w ten sposób młodszy Meksyk, a Brazylia okazała się minimalnie lepsza od Irlandii.

Sporo efektownych parad bramkarskich, dużo goli i cała seria zaciętych pojedynków sprawiły, że turniej eliminacyjny w Świnoujściu zapamiętamy naprawdę na długo. Czasu na odpoczynek zbyt wiele jednak nie będzie, bo już jutro (sobota, 13 maja) widzimy się w Choszcznie!

Młodsi:

Finał: Nigeria 2:1 Kamerun

Mecz o 3. miejsce: Argentyna 1:1 (3:2 k.) Meksyk

Starsi:

Finał: Meksyk 1:0 Tunezja

Mecz o 3. miejsce: Brazylia 1:1 (3:2 k.) Irlandia

 

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.