Strona główna / Hobby / [ZDJĘCIA I FILM] Wiosenny poranek. 44 parkrun za nami

[ZDJĘCIA I FILM] Wiosenny poranek. 44 parkrun za nami

Od 44 tygodni, nieprzerwanie, są organizowane soboty biegowe w ramach „Parkrun”. Bezpłatne biegi na dystansie 5 km przyciągają z tygodnia na tydzień coraz większą rzeszę biegaczy! Przed biegiem o godz. 8.45, jak zawsze zorganizowano wspólną rozgrzewkę, a o 9.00 wszyscy wystartowali. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty, czy też wiek.

Tym razem pobiegło 86 osób z czego 10 po raz pierwszy. Swój pierwszy raz mieli też nasi wolontariusze: Piotr Walkowiak (maratończyk i triatlonista) przeprowadził rozgrzewkę tak skutecznie, że sam przybiegł w pierwszej dziesiątce 😀 oraz Waldek Szczęsny, który zadebiutował w zadaniu „rower bezpieczeństwa” (dla niego jednak był to już ogólnie 26 wolontariat). Warunki pogodowe sprzyjały ustanawianiu rekordów, aż 18 osób poprawiło swoje poprzednie wyniki.

Najszybszy z mężczyzn był Wojciech Dylik (19:58), drugi przybiegł Krzysztof Walkowiak (20:08) a trzeci Łukasz Jadach (20:18).

Wśród kobiet kolejną wygraną na swoje konto zapisała Agnieszka Załoga-Sikorska (22:21), druga była Karolina Romańska (23:47), a trzecia Monika Murawska (24:23).

Na biegu pojawili się także biegacze z Poznania, Krakowa, Żar, z pobliskiego Ahlbeck i Międzyzdrojów.

 

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.