Strona główna / Lokalne / Nowe Wyspy Sportu, czyli sportowy czerwiec w Świnoujściu
Foto: Aktywny Szczecin

Nowe Wyspy Sportu, czyli sportowy czerwiec w Świnoujściu

Przyszły miesiąc będzie wyjątkowy nie tylko dla wypoczywających w Świnoujściu wczasowiczów, ale też dla rodowitych mieszkańców miasta i okolic. Trzy kolejne weekendy czerwca (zaczynając już od 3-4.06) zostaną zdominowane przez atrakcje sportowe, w których będzie mógł wziąć udział dosłownie każdy.

Projekt ma za zadanie przyciągnąć uwagę i zachęcić do uprawiania aktywności fizycznej i to nie koniecznie od razu sportu przez duże „S”. Każdy z trzech weekendów został podzielony na konkretne bloki tematyczne, nadające zmaganiom odpowiedniego charakteru. Wszystkie z form aktywności zostaną naturalnie dopasowane do umiejętności czysto amatorskich. W projekcie chodzi przede wszystkim o rekreację i przyciągniecie osób oraz rodzin do tej pory mało aktywnych sportowo, dlatego tak istotne jest, aby poziom trudności był dopasowany do szerokiego grona zainteresowanych.

Na pierwszy ogień idzie blok tematyczny „Walk, Run, Bike” (3-4 czerwca), podczas którego będzie można wziąć udział między innymi w rodzinnym biegu śniadaniowym i w marszu nordic walking, spartakiadzie (szereg konkurencji sprawnościowych) czy chociażby wyścigach rowerowych. Będą też oczywiście niespodzianki i mniej znane formy aktywności – konkurs rzutu dorszem, wyścig mężów z żonami w taczkach, rywalizacja o Puchar Panny i Puchar Kawalera czy dwójkowe ściganie się par na tandemach.

Tydzień później (10-11 czerwca) w Świnoujściu pojawią się „Wyspy Zaskakujących Sportów”. Turnieje w serso, speedminton, petong i zip, to tylko kilka z wielu enigmatycznych nazw, jakie będą się pojawiać w tym okresie w mieście. Będzie też coś brzmiącego nieco bardziej znajomo – gigantyczne warcaby, piłkarzyki, dwa ognie oraz kręgle ogrodowe. W tym czasie na plaży pojawią się też „Miasteczka Wysp Sportu”. Turnieje siatkówki, beach soccera, tor przeszkód oraz próba bicia rekordu w lotach samolocików wykonanych własnoręcznie z papieru.

W weekend 17-18 czerwca czeka nas ostatnia odsłona sportowej, czerwcowej przygody w Świnoujściu. Tym razem na pierwszy plan wyjdą piłkarze – zarówno ci młodsi, jak i starsi. Specjalna strefa na stadionie Floty Świnoujście, turnieje dla klas szkolnych oraz futbolowe zmagania dla dorosłych, to tylko część z planowanych na ten czas atrakcji.

W trakcie trwania zmagań, w każdy z trzech weekendów, kolejne imprezy uświetnią swoją obecnością gwiazdy sportu. Ich zadaniem będzie bawienie się z kibicami, służenie poradą wszystkim uczestnikom danej aktywności oraz rozgrywanie swoich „gwiazdorskich” pojedynków. W każdy z tych sobotnich wieczorów gwiazdy spotkają się z publicznością i będą opowiadać o swoich karierach, sporcie oraz życiu..

Świnoujskie Nowe Wyspy Sportu już niedługo będą mieć też swoją własną stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. To właśnie tam regularnie pojawiać się będą najważniejsze wydarzenia, aktualne wyniki, ciekawostki i plany, dotyczące kolejnych aktywności weekendowych. W tym miejscu odbędą się też atrakcyjne konkursy z nagrodami! Zachęcamy, żeby być z nami, bo już w przyszłym miesiącu Świnoujście przekształci się w prawdziwe nadmorskie centrum sportu dla każdego!

Organizatorem tegorocznej imprezy jest stowarzyszenie Bene Sport Active ze Szczecina, znane między innymi z organizacji akcji Aktywny Szczecin, czyli imprezy, która od kilku lat, w sezonie wiosennym i letnim, w każdą niedzielę namawiała do aktywności szczecińskie rodziny. Bene Sport Active to także organizator największego turnieju badmintona w Polsce, turniejów speedmintona, tenisa stołowego czy akcji rolkowych i nordic walking. Po raz kolejny stowarzyszenie będzie także odpowiedzialne za strefę sportu podczas sierpniowych finałów regat The Tall Ship Races.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.