Strona główna / Lokalne / Decyzja Kaczyńskiego. Żmurkiewicz będzie walczył o głosy z Agatowską

Decyzja Kaczyńskiego. Żmurkiewicz będzie walczył o głosy z Agatowską

Prawo i Sprawiedliwość ma plan wprowadzenia dwukadencyjności w piastowaniu urzędu przez burmistrzów, wójtów i prezydentów miast. Z pomysłu się nie wycofuje, lecz jak zapowiedział szef partii Jarosław Kaczyński, prawo nie będzie działać wstecz i osoby piastujące urzędy, będą mogły kandydować w wyborach samorządowych w 2018 roku.

– Podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Prawo i Sprawiedliwość zamierza wygrać wybory w regionach, w których do tej pory przegrywało. Kaczyński dodał, że uruchomiony został mechanizm mający na celu przygotowanie do wyborów samorządowych.

– W skali całego kraju powołani zostali pełnomocnicy i zespoły merytoryczne. Spotkaliśmy się dzisiaj z Pełnomocnikami Okręgowymi i Regionalnymi Partii ds. Kampanii Samorządowej – oznajmił.

W Świnoujściu do tej pory zamiar starania się o fotel prezydenta miasta potwierdziły dwie osoby: dotychczasowy prezydent Janusz Żmurkiewicz, a także Joanna Agatowska.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

36 komentarzy

 1. ZNIESMACZONY

  Z tego co czytam i słyszę , to niestety, p.Agatowska robiąc szum wokół swojej osoby próbuje wzbudzić empatię mieszkańców by na nią głosowali. A to jest tylko osoba polityczna i to ją interesuje a nie rządzenie – bo tego nie potrafi – i tworzenie właściwe rozwoju miasta. Rządziła , i co ?! Ano nic !!! Bycie wice też zobowiązywało do konkretnych działań , ale , jak Żmurkiewicz nie zarządził to Pani nie potrafiła – a co potrafiła ? – spieprzyć to co zaczynała.
  taka jest prawda !!. Po co to pcha się do rządzenia ? – po kasę i pomścić co niektórych !! Komuszki tak mają – byle było ich na wierzchu . NIC Z TEGO !!!

 2. Jest kilku kandydatów na prezydenta, którzy byliby lepsi od byłej przewodniczącej RM. Przez cały okres bycia w polityce i przy władzy nie potrafiła udowodnić, że jest właściwą osobą która mogłaby zastąpić obecnego prezydenta. Uważam, że wręcz przeciwnie. Pokazała, że jest osobą nie merytoryczną i zupełnie nie kompetentną, która umie tylko ładnie opowiadać i promować się przy każdej okazji, ale nie koniecznie pracować. Poza tym będąc zatrudniona w OSiR jako specjalista także nie potrafi zarządzać i pokazać jaka to jest operatywna ( totalny nieład na plaży, brak promocji i właściwego wykorzystania obiektów podległych jak: marina czy stadion). Pełniąc w międzyczasie funkcję wiceprezydenta, której OSiR podlegał przyznawała nagrody swojemu dyrektorowi (coś tu chyba nie tak). Słychać nawet o utworzeniu “gabinetu cieni” w UM jeśli zostałaby wybrana na prezydenta, więc zwolennicy (także nie merytoryczni) czepiają się wszystkiego i wszystkich, których nie potrafią zrozumieć. Dlatego tej pani stanowcze NIE jako kandydatce na prezydenta.

  • To OSiR nie ma dyrektora który odpowiada za właściwe wykorzystanie swoich obiektów, tylko ma odpowiadać za to pani Agatowska zwykły pracownik? A nagrody dyrektorom i naczelnikom w mieście to z tego co wiadomo przyznaje prezydent miasta i to podobno niemałe, szczególnie swoim mało pracowitym zastępcą.

  • byla urzedniczka

   Proszę pani każdy “gabinet cieni” bedzie lepszy niż pani i pani koledzy bo to wy jesteście największym problemem Swinoujscia. Tyle lat na najwyższych stanowiskach a jedyne co robicie dobrze to przyznajecie sobie duże nagrody a innych macie za nic. Ludzie mają was dość i jeśli pojawi się jakiś nowy kandydat to wiele osób z mojego otoczenia na pewno da mu albo jej szanse.

 3. koniec SLD i J. Agatowskiej jest piękny

  Mając do wyboru J.Agatowską i J. Żmurkiewicza z dwojga złego wolę obecnego prezydenta, który zna się trochę na rzeczy. Pani Agatowska niech przestanie jątrzyć i pisać pozytywne komentarze na swój temat. OSIR, SZPITAL, do tej pory borykają się z problemami z jakimi zostawiła je p. Agatowska będąc z-ca Prezydenta

  • A z jakimi to problemami boryka się szpital i osir innymi niż wszystkie inne firmy w mieście czy w urzedzie miasta? Co za bzdury próbujesz człowieku przykleić do pani Joanny? Przecież to Zmurkiewicz rządzi Świnoujście od kilkunastu lat i w tym mieście nic nie dzieje się bez jego wiedzy i zgody, wszyscy o tym wiedzą. Ja z dwoja złego wybiorę jednak panią Joannę bo że strony Zmurkiewicza niczego nowego już się spodziewać nie można a to miasto nie wykorzystuje swoich możliwości od dawna. To że są remontowane ulice nic nie znaczy, to obowiązek tej władzy. Ze sprzedają działki miasta na których bogaca się tylko obcy a mieszkańcy nic z tego nie mają. Zmurkiewicz skapitalizowal całe miasto i chce dalej to robić kosztem mieszkańców! Dlatego on nie. I takie samo zdanie mają moi znajomi. Ciekawi jesteśmy kto jeszcze się zdecyduje na start, ale Zmurkiewicz już nie przystaje do dzisiejszych czasow.

 4. Stawiam na Agatowską Mój głos ma.

  • Wszyscy na Pani Agatowska
   Temu dwulicowym zmurkiewicz
   Dziękujemy niech wyjedzie ze
   Świnoujścia Judasz za kacze srebniki
   Się sprzedał wstyd

 5. Zdecydowanie Pani Joanna – ona miała odwagę postawić się tym układom betonowym w Świnoujściu. W tym mieście nic dla nas mieszkańców nie było robione. Wszystko pod turystów – betonowe kloce, wycinki drzew na potęgę. Mam dość. Układ POPiSowa Gupa Morska pokazała również, że nie obchodzą ich ludzie – wpływ takich inwestycji jak port kontenerowy na nasze miasto (bo to, że marne z tego podatki dla miasta będą to już wyraźnie powiedziano). Zawsze i wszędzie będę przypominać sławetne głosowanie tych ludzi przeciwko uchwale z żądaniami analiz wpływu tej inwestycji. Nie wspominając również faktu jak Platforma zniszczyła np. stocznię.

  • Szanowna Pani Aniu – Osobo wielkiego umysłu – Pani Agatowska nie wypłynie na temacie terminala kontenerowego Ponieważ jest tak, że musiała by ogłosić w tym samym dniu niepodległość Świnoujścia od Polski.
   A to z tego powodu że droga Paniusiu terminal będzie pracował CAŁY ROK, a nie tylko jak przyjadą kuracjusze na 2 miesiące. A powiem ci w zaufaniu ile jest warty towar w kontenerach jest to często wartość powyżej 100tys. dolarów. Od tej wartości POLSKA ( mówi to słowo coś ) pobiera cło i podatki. Są pokaźne sumy. To jednocześnie wcale nie znaczy że jestem za panem Januszem.

   • Kuracjusze na 2 miesiące? Radziłbym przeczytać czym jest uzdrowisko i popytać hotele o liczbe zajętych pokoi poza sezonem. Świnoujście nie jest jak Międzyzdroje czy Dziwnow. Turystyka przenosi się na pozostałe miesiące. “Paniusia” ??? Widac poziomdyskusji zwolenników terminala i obecnego prezydenta

   • przedsiębiorca

    Sezon w Świoujściu nie trwa dwóch miesięcy. Trwa cały rok. Te stwierdzenia “kuracjusze na dwa miesiące” to może pasują do realiów z lat 90. Od tego czasu sporo się zmieniło drogi panie. Czas wyjść na ulice i rozejrzeć się.

  • I właśnie Ci radni, którzy nie sprzeciwiają się terminalowi kontenerowemu mają mój głos. I właśnie dlatego, że Pani Agatowska jest przeciw ja na Nią nie zagłosuję.

 6. Mam nadzieję, że artykuł jak i komentarze czytają rozsadni ludzie i widzą różnice pomiedzy Pania Agatowska a Panem Zmurkiewiczem. Ja z narzeczoną zagłosujemy na Pania Asie z czystego powodu. Liczy się uczciwość, a nie pazernosc. 15 lat rządów Pana Janusza i co mamy? Ładne chodniki i przejście na plażę? Mieszkańcy nic nie mają. Korupcja rozlewa się na kilometry. Inwestorzy nie płacą podatków, a my tylko patrzymy na to. Mam nadzieje, ze Pani Agatowska zrobi porządek

 7. Tylko Agatowska!

 8. Pan Zmurkiewicz musi zostać jeszcze wiele drzew jest w Swinoujściu do wycięcia

 9. Stanowczo aktualny Prezydent jest najwłaściwszym kandydatem na to stanowisko! Pani Agatowskiej już podziękujemy. Miała swoją szansę na karierę polityczną i klops!

  • Niestety Pani Agatowska takiej szansy nie miała i warto jej takową dać! Mój głos leci do Pani Joanny

  • Kiedy Pani Agatowska miała jakąkolwiek szansę, bo Dżony Guma, tych szans miał “w latach 1984–1989 oraz ponownie od 2002 i zdegradowane miasto poszło na dno.

 10. Każdy tylko nie Pani Agatowska. Pretensjonalne podejście tej Pani do każdej sprawy pociągnie nasze miasto na dno.

  • Komentarz pisał chyba jakiś radny lub Pani prezes szpitala. Pretensjonalne podejście to Aśka ma tylko do was – wy wiecie za co. Buta i arogancja

   • Dokładnie Kot. A swoją drogą – ta Nowoczesna to jeszcze dycha? Postawiliście na złego konia, bo Maderą Petru dokonał samozaorania. Ale spokojnie. Na pewno znajdziecie jakieś miejsce w świnoujskim PO-PiSie. :))))

    • Właśnie, jeżeli chodzi o nowotwór ❪.Nowoczesną❫, to co tam słychać u ❝lidera❞ Petru?
     Jakoś cicho się u tego wypasa zrobiło.
     ᆢP.S. Słyszałem, że Ryszard się rozwodzi i chajta się z Kijowskim.
     ⎝ᅳKtoś coś wie więcej na ten temat⁇⎠

   • Rozczaruje Cię. Jestem zwykłym mieszkańcem, który interesuje się tym, co się dzieje w naszym mieście. Nie rozumiem, dlaczego to, że mam własne zdanie w tej kwestii nazywasz butą i arogancją. Typowo komunistyczne podejście – na szczęście mamy demokrację. Pozdrawiam i do zobaczenia przy urnie.

  • To miasto już jest na dnie

 11. Betoniarz, do domu i nie zapomnij obywatelu o Pani Barbarze.

  Panu już dziękujemy, nie chcemy, żeby jakiś imigrant ekonomiczny sprzedawał i niszczył nasze miasto.
  Nie jesteś Pan niezastąpiony.
  Koniec układzików, kolesiostwa i pasożytowaniu na społeczeństwie . . .

 12. Agatowska juz pokazała jak rządziła miedzy innymi w szpitalu i osirze. Dzięki ale wole obecnego prezydeta.

  • Karolina Cz.

   Pani Agatowska z tego co kojarzę to uratowała szpital przed prywatyzacją, bo albo dzisiaj by go nie było albo nieźle by trzeba było za wszystko płacić. A szpital miejski jest i działa. To chyba dobrze? Nie mam nic do obecnego prezydenta, ale wolę panią Agatę.

 13. Głosuję na pana Żmurkiewicza .P.Agatowska jest nie odpowiednią osobą na tym stanowisku ..

 14. Krzysztof Z.

  Jezuuuuu tylko nie Zmurkiewicz! Czy ten facet wstydu nie ma? Przyspawal się do stolka i oderwać się nie chce? W życiu już ani ja ani moja rodzina i pewnie znajomi też nie zaglosujemy na niego. Pani Agatowska z tego co słyszę od innych jest ok. Trzeba dać jej szansę, bo inaczej nic się nie zmieni na lepsze.

 15. Żmurek dalej prezydentem? 🙁 🙁 🙁
  Nieee 🙁

 16. Obydwoje pogrążyli 1 ligę w Świnoujściu.Zabawka się znudziła i została wyrzucona w kąt.

 17. Zdecydowanie pani Agatowska. Rrozmawialiśmy o tym nawet ostatnio ze znajomymi na grillu, nikt nie miał wątpliwości że pan Żmurkiewicz już powinien odpocząć, to starszy pan który nie rozumie dzisiejszych potrzeb mieszkańców. Trzeba dać szansę na inne spojrzenie na miasto. Pani Agatowska nadaje się do tego.

 18. Razem z rodziną będziemy głosować na Panią Joannę. Panie Januszu, niech Pan się pakuje

 19. Oby Joanna Agatowska wygrała. Żmurkiewiczem jestem zmęczony. Starczy już.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.