Strona główna / Lokalne / Zza kierownicy trafili do policyjnego aresztu

Zza kierownicy trafili do policyjnego aresztu

Świnoujscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy nie mieli prawa wsiadać za kółko. Ich podróż samochodem zakończyła się pobytem w policyjnym areszcie.

Podczas przeprowadzanej kontroli drogowej samochodu marki Hyundai policjanci od razu wyczuli od siedzącego za kierownicą 40-letniego świnoujścianina silną woń alkoholu.

Miał w organizmie promil alkoholu. Dalsza kontrola wykazała, że kierowca ma jeszcze więcej na sumieniu – z powodu cofniętych przez prezydenta miasta uprawnień do kierowania nie miał prawa kierować pojazdem. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

– Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna, 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – informuje asp. sztab. Beata Olszewska.

Drugim zatrzymanym okazał się 31-letni świnoujścianin. Mężczyzna decydując się na jazdę nie zastosował się do orzeczonego prawomocnym wyrokiem zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązującego do 2019 roku. Przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości polegające na zlekceważeniu wyroku może zakończyć się dla 31-latka karą pozbawienia wolności do lat 3.

Zobacz również

Hanna Owczaruk i Zuzanna Ziomko blisko medali Mistrzostw Polski

W miniony weekend na malowniczo położonym stadionie lekkoatletycznym im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.