Strona główna / Lokalne / Staruszka zagięła oszusta. Na to pytanie nie znał odpowiedzi

Staruszka zagięła oszusta. Na to pytanie nie znał odpowiedzi

Oszuści w dalszym ciągu próbują pozbawiać seniorów pieniędzy, które często są oszczędnościami ich całego życia. Dziś dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od starszej kobiety, która poinformowała o próbie oszustwa. Policjanci apelują do mieszkańców miasta, aby zachowali ostrożność.

Oszuści wyłudzający pieniądze od seniorów nie ustają w swojej przestępczej działalności. Dziś dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej starszej kobiety.  Miała ona odebrać telefon od swojej rzekomej córki, znajdującej się w dużych kłopotach – miała wypadek i jest w szpitalu. Osoba dzwoniąca dopytywała seniorkę o pieniądze, które mają być przeznaczone na protezę.

– Rezolutna starsza pani zachowała spokój i wypytała osobę dzwoniącą o kilka szczegółów dotyczących córki. Niewłaściwa odpowiedź dotycząca nazwiska panieńskiego córki utwierdziła ją w przekonaniu, że ma do czynienia z oszustem. Natychmiast przerwała rozmowę i szybko skontaktowała się z Policją – informuje Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Przestępcy szukają swoich ofiar, dzwoniąc na telefony stacjonarne, wybierają numery telefonów z książek telefonicznych osób, których imiona mogą świadczyć o podeszłym wieku, np. Bronisława, Waleria, Jadwiga. Henryk, Władysław itp.  Oszuści wykorzystują różne sposoby, aby wzbogacić się kosztem innych. Jednym ze sposobów jest podanie się za członków rodziny, ale również za policjanta, policjanta CBŚP bądź prokuratora. Mechanizm dokonywania tego typu przestępstw jest zwykle podobny, ale cel jeden – oszukać i okraść.

Policjanci apelują do mieszkańców Świnoujścia, aby zachowali ostrożność, gdyż oszuści mogą podejmować próby oszukania seniorów.  W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości, że nie jest to członek rodziny tylko oszust lub w chwili, gdy dzwoniąca osoba postępuje w podany powyżej sposób, prosimy o natychmiastowy kontakt z Policją – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 (z telefonów komórkowych) albo całodobowo bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu pod numerem telefonu 91 32 67 512. Senior może umówić się z rozmówcą na odbiór gotówki o określonej godzinie, w tym czasie powiadomić o wszystkim Policję, co umożliwi zatrzymanie oszusta na gorącym uczynku przestępstwa.

Przekażmy informacje rodzinie, znajomym, sąsiadom, gdyż nie wszyscy przeczytają ten komunikat w Internecie.

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.