Strona główna / Lokalne / Ile zapłacimy za połączenie w roamingu po 15 czerwca? Pod lupę bierzemy Orange, Play, T-Mobile oraz Plus
Orange reklamuje się jako jedyna sieć, która znosi roaming. Pozostali operatorzy nie zaproponowali tak korzystnych warunków.

Ile zapłacimy za połączenie w roamingu po 15 czerwca? Pod lupę bierzemy Orange, Play, T-Mobile oraz Plus

Dla wielu mieszkańców Świnoujścia, zmiany cen w roamingu są szczególnie ważne. Sporo wybiera się na wycieczki do Ahlbecku, Heringsdorfu, Bansinu, a nawet dalej, dużo osób pracuje po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

Wszyscy operatorzy powinni dostosować od 15 czerwca swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE.

Orange:

Wykonane w roamingu połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y będą traktowane jak połączenia wykonane w kraju. To oznacza, że jeżeli mamy nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w kraju – tak samo będziemy traktowani na obszarze UE. Odbieranie połączeń będzie bezpłatne we wszystkich planach taryfowych. Transmisja danych będzie rozliczana tak jak w kraju, z uwzględnieniem limitów GB przyznanych w niektórych planach taryfowych. Limity GB określają poszczególne cenniki. Po wykorzystaniu limitu GB, naliczana będzie opłata 0,03 zł (z 0,04 z VAT) za 1 MB.

Play

Operator Play opublikował olbrzymią tabelę z której wynika, że abonent w różnych planach taryfowych będzie miał określoną pulę na połączenia odebrane w UE. Cena połączeń wychodzących wyniesie 0,29 zł lub określona pula bezpłatnych minut na rok. Koszt sms – 0,09 zł lub pula, a po jej wykorzystaniu 0,04 zł, transmisja danych – spadek ceny z 1 zł na 0,09 zł /1MB lub pula, a po jej wykorzystaniu 0,04 zł.

T-Mobile

Za korzystanie z usług roamingowych w strefie roamingowej zapłacimy: 29 groszy brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego lub 9 groszy brutto za wysłanego SMSa, MMSa lub MB transmisji danych. T-Mobile ma podobnie jak Play, pakiet minut dla klientów w których umowach określona stawka w cenniku podstawowym taryfy wynosi zero lub nie jest ona tam uwidoczniona.  Przykładowo dla połączeń przychodzących dla abonentów będzie to 1 500 minut, a dla klientów usług na kartę 500 minut. Po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu za korzystanie z usług w roamingu będą pobierane opłaty.

Plus

W Polkomtelu za minutę wychodzącą zapłacimy 0,29 zł, minuta odebrania połączenia – 0,05 zł, wysłanie sms – 0,20 zł a za transfer danych zapłacimy 0,19 zl/1MB.

Zobacz również

Od soboty czynne ogródki restauracyjne i więcej osób w pociągach, tramwajach, autobusach

Decyzją rządu od północy z piątku na sobotę czynne mogą być ogródki restauracyjne, więcej osób …

8 komentarzy

 1. Czas wrócić z całą rodziną do Orange

 2. I ja tez nie będę się zastanawiał

 3. Ja już dawno jestem zawsze jestem zadowolona z Orange ????

 4. Czyli plus nie dostosował się, gdyż nalicza 0,05zł za 1min odbieranego połączenia

 5. I znów pójdę do orange ha ha ha

   • Byłem w Orange. Popytajcie w salonach. Na infolinii tego nie mówią. Ale GB internetu w uni są jakoś przeliczane i nie jest dostępny cały pakiet. Do tego jak w okresie 4 mc ponad 2 przebywasz za granicą to jakaś opłata jest.

    • Mi babka w orange 27.05.2017r powiedziała że koszt internetu w roamingu bedzie wynosił 1zł za 100kb hahah dobre tam info maja.. no ale niestety bedzie trzeba znowu isc do orange.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.