Strona główna / Lokalne / Ile zapłacimy za połączenie w roamingu po 15 czerwca? Pod lupę bierzemy Orange, Play, T-Mobile oraz Plus
Orange reklamuje się jako jedyna sieć, która znosi roaming. Pozostali operatorzy nie zaproponowali tak korzystnych warunków.

Ile zapłacimy za połączenie w roamingu po 15 czerwca? Pod lupę bierzemy Orange, Play, T-Mobile oraz Plus

Dla wielu mieszkańców Świnoujścia, zmiany cen w roamingu są szczególnie ważne. Sporo wybiera się na wycieczki do Ahlbecku, Heringsdorfu, Bansinu, a nawet dalej, dużo osób pracuje po niemieckiej stronie wyspy Uznam.

Wszyscy operatorzy powinni dostosować od 15 czerwca swoje oferty roamingowe do obowiązujących przepisów prawa, mówiących o przełożeniu ofert krajowych na połączenia na terenie państw Unii, z uwzględnieniem darmowych limitów minutowych, SMS i MMS oraz usług nielimitowanych przyznanych w kraju, podczas podróży zagranicznych na obszarze UE.

Orange:

Wykonane w roamingu połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y będą traktowane jak połączenia wykonane w kraju. To oznacza, że jeżeli mamy nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w kraju – tak samo będziemy traktowani na obszarze UE. Odbieranie połączeń będzie bezpłatne we wszystkich planach taryfowych. Transmisja danych będzie rozliczana tak jak w kraju, z uwzględnieniem limitów GB przyznanych w niektórych planach taryfowych. Limity GB określają poszczególne cenniki. Po wykorzystaniu limitu GB, naliczana będzie opłata 0,03 zł (z 0,04 z VAT) za 1 MB.

Play

Operator Play opublikował olbrzymią tabelę z której wynika, że abonent w różnych planach taryfowych będzie miał określoną pulę na połączenia odebrane w UE. Cena połączeń wychodzących wyniesie 0,29 zł lub określona pula bezpłatnych minut na rok. Koszt sms – 0,09 zł lub pula, a po jej wykorzystaniu 0,04 zł, transmisja danych – spadek ceny z 1 zł na 0,09 zł /1MB lub pula, a po jej wykorzystaniu 0,04 zł.

T-Mobile

Za korzystanie z usług roamingowych w strefie roamingowej zapłacimy: 29 groszy brutto za minutę wykonanego połączenia głosowego lub 9 groszy brutto za wysłanego SMSa, MMSa lub MB transmisji danych. T-Mobile ma podobnie jak Play, pakiet minut dla klientów w których umowach określona stawka w cenniku podstawowym taryfy wynosi zero lub nie jest ona tam uwidoczniona.  Przykładowo dla połączeń przychodzących dla abonentów będzie to 1 500 minut, a dla klientów usług na kartę 500 minut. Po wykorzystaniu bezpłatnego pakietu za korzystanie z usług w roamingu będą pobierane opłaty.

Plus

W Polkomtelu za minutę wychodzącą zapłacimy 0,29 zł, minuta odebrania połączenia – 0,05 zł, wysłanie sms – 0,20 zł a za transfer danych zapłacimy 0,19 zl/1MB.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

8 komentarzy

 1. Czas wrócić z całą rodziną do Orange

 2. I ja tez nie będę się zastanawiał

 3. Ja już dawno jestem zawsze jestem zadowolona z Orange ????

 4. Czyli plus nie dostosował się, gdyż nalicza 0,05zł za 1min odbieranego połączenia

 5. I znów pójdę do orange ha ha ha

   • Byłem w Orange. Popytajcie w salonach. Na infolinii tego nie mówią. Ale GB internetu w uni są jakoś przeliczane i nie jest dostępny cały pakiet. Do tego jak w okresie 4 mc ponad 2 przebywasz za granicą to jakaś opłata jest.

    • Mi babka w orange 27.05.2017r powiedziała że koszt internetu w roamingu bedzie wynosił 1zł za 100kb hahah dobre tam info maja.. no ale niestety bedzie trzeba znowu isc do orange.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.