Strona główna / Lokalne / Odwołano piątkowe wydarzenie mające upamiętnić Zbigniewa Wodeckiego

Odwołano piątkowe wydarzenie mające upamiętnić Zbigniewa Wodeckiego

O zachodzie słońca, przy falochronie w Świnoujściu – tu gdzie zaczęła się historia Zbigniewa Wodeckiego ze śpiewaniem, chciano w piątek pożegnać Mistrza. To oddolna inicjatywa powstała w sercach ludzi kochających talent artysty. Rodzina artysty w czwartek opublikowała jednak prośbę. Trio z Filharmonii Szczecińskiej miało zagrać kilka utworów upamiętniających artystę.

Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby.

– W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego, która została opublikowana w dniu dzisiejszym, a także po rozmowie z jej przedstawicielem odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza.  Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina – napisał w krótkim komunikacie przesłanym wieczorem Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Zbigniew Wodecki karierę rozpoczął w Świnoujściu.  Przed wielu laty śpiewał w dawnej, słynnej restauracji Parkowa, gdzie nucił „Everybody Love Somebody Sometimes”. Właśnie tam Andrzej Wasylewski zaprosił go do audycji radiowej. I tak rozpoczęło się śpiewanie Wodeckiego. Artysta lubił wracać do tamtych lat i chętnie odwiedzał Świnoujście. Odpoczynek znajdował po zakończeniu wakacji. Ostatnio był tu we wrześniu ubiegłego roku. Spacerował uliczkami nadmorskiego miasta.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

3 komentarze

  1. Rozumiem żałobę Rodziny ale myślę, że Pan Zbigniew nie miałby nic przeciwko takiemu pożegnaniu. Nie była bym na tym koncercie, chyba tylko wirtualnie, gdyż mieszkam bliżej Krakowa niż Świnoujścia ale chciałabym tam być tak poprostu od serca…

  2. Urzędasy się rozpędziły, haa haaa haa

  3. Renata Hamburg!!!

    Zal!!! Widzialam wypowiedz z przed bodajze3 miesiecy!!! Nie przypuszczalam, ze to jest koniec! Zbyszku ! To byla Izolda!!! Wspaniala!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.