Strona główna / Lokalne / Prawie wszyscy mieszkańcy Świnoujścia mają pracę

Prawie wszyscy mieszkańcy Świnoujścia mają pracę

Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane o stopie bezrobocia w Polsce. Świnoujście przoduje w czołówce miast z najniższym poziomem bezrobocia. Pracy tu nie ma około 800 osób. Szacuje się, że taki odsetek to osoby nie chcące pracować, albo nie mogące z różnych względów. Problemem w Świnoujściu jest brak rąk do pracy. Bliskość położenia Niemiec kusi atrakcyjnymi zarobkami po drugiej stronie granicy. Niemieccy przedsiębiorcy uczciwie tłumaczą, że dzięki otwarciu rynku pracy dla Polaków, ich firmy mogą dalej funkcjonować.

Świnoujście ma stopę bezrobocia na poziomie 5,4 proc. Problemy z pracą należą tu do jednych z najniższych nie tylko w województwie, ale całym kraju.

Powodem są powstające hotele, a także rozwój usług portowych. Najwięcej osób zatrudnionych jest w hotelarstwie i gastronomii. Pilnie poszukiwani są instalatorzy i budowlańcy. Pracę można znaleźć także w portowych firmach związanych z przeładunkiem.

W Euro Terminalu przy ul. Sołtana poszukiwany jest pracownik magazynowy i przeładunkowy. Takich ofert jest więcej.

Trudności z zatrudnieniem sprawiają, że niektórzy przedsiębiorcy skłaniają się ku dość nietypowej, chociaż coraz częstszej praktyce podkradania pracowników konkurencji.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

2 komentarze

  1. A Wy myślicie, że wszyscy są w tym kibucu zarejestrowani?

  2. Poszukuję pracy w Polsce na zbliżonych warunkach.
    2/Eng. Unlimited/ Pensja w Anglii 42000 £/Rok
    kod podatku: 1010L (czytaj: zwolnienie od podatku kwoty 10100 £)
    Czy jest to możliwe po sprzedaży CAŁEJ Polski dla spełnienia idei Solidarności ,Demokracji oraz wszem od lat nam rządzącym? ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.