Strona główna / Lokalne / UKS SKEJT – SOSW Świnoujście – Mistrzem Polski w siatkówce plażowej szkół i ośrodków specjalnych

UKS SKEJT – SOSW Świnoujście – Mistrzem Polski w siatkówce plażowej szkół i ośrodków specjalnych

W dniach 19 – 21 maja w Strzelcach Krajeńskich nad jeziorem Długie, pod patronatem Wojewody Lubuskiego, Starosty Strzelecko – Drezdeneckiego i Burmistrza Strzelec Krajeńskich (wszyscy obecni podczas całych zawodów) odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej szkół i ośrodków specjalnych. Udział w zawodach wzięły drużyny reprezentujące województwa Lubelskie, Wielkopolskie, Pomorskie, Lubuskie, Kujawsko – Pomorskie i Zachodniopomorskie. Nasze województwo w kategorii dziewcząt reprezentowały zawodniczki UKS SKEJT Świnoujście z SOSW Świnoujście, a wśród chłopców SOSW Pyrzyce.

Rozgrywki zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców rozegrane zostały systemem ligowym (każdy z każdym), a kolejność końcowa zawodów ustalona została na podstawie ilości punktów za zwycięstwa w poszczególnych pojedynkach. Tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku wśród dziewcząt broniły  zawodniczki z Koła (Wielkopolskie), a wśród chłopców ze Strzelec Krajeńskich (Lubuskie).

Poziom sportowy rozgrywek był bardzo wyrównany, jedynie dwie ekipy wystawały ponad konkurencję. U dziewcząt była to drużyna UKS SKEJT Świnoujście z SOSW Świnoujście, u chłopców SOSW Pyrzyce. Obie drużyny z Zachodniopomorskiego w tym roku nie dały żadnych szans rywalom i bez straty seta w całym turnieju wywalczyły tytuł Mistrza Polski.

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

 1. Zachodniopomorskie – UKS SKEJT – SOSW Świnoujście
 2. Wielkopolskie
 3. Lubelskie
 4. Kujawsko – Pomorskie
 5. Lubuskie
 6. Pomorskie

 

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

 1. Zachodniopomorskie – SOSW Pyrzyce
 2. Lubuskie
 3. Lubelskie
 4. Pomorskie
 5. Kujawsko – Pomorskie
 6. Wielkopolskie

Trener UKS SKEJT: Paweł Jakubowski

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.