Strona główna / Lokalne / Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Architekci przedstawili swoją wizję obiektu

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Architekci przedstawili swoją wizję obiektu

Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę w kolejnym etapie – tak w skrócie można opisać nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który w przyszłym roku powstanie przy ulicy Bydgoskiej. Zobacz zdjęcia.

Wbrew temu, co niektórzy mówią, wcale nie zapomnieliśmy, że tego typu placówka jest w mieście bardzo potrzebna – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – To cały czas jest dla nas priorytet. Wielokrotnie o tym mówiłem i słowa dotrzymuję.

Autorami wizualizacji zakładu są architekci z pracowni WK Architekci Sp. z o.o. z Poznania. Wczoraj przedstawili ją w urzędzie miasta prezydentowi, jego zastępcom , pracownikom wydziałów zdrowia i opieki społecznej oraz  wydziału inżyniera miasta, którzy będą prowadzili tę inwestycję. W prezentacji udział wzięli również przedstawiciele dyrekcji oraz członkowie Rady Społecznej przy świnoujskim szpitalu miejskim oraz radni.

Nowy ZPO ma zastąpić dotychczasową placówkę przy ulicy Żeromskiego. Pierwotnie rozważano dwie lokalizacje. Jedna to teren w pobliżu miejskiego szpitala. Drugi to właśnie ulica Bydgoska. Ostatecznie, z uwagi na większą powierzchnię terenu i związaną z tym możliwością rozbudowy zakładu w przyszłości, wybrano drugi wariant.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Na przełomie 2018/ 2019 nowy Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy ma być gotowy. W tegorocznym budżecie na inwestycję przeznaczonych jest 7 mln złotych. Szacuje się, że koszt budowy wyniesie około 12-13 mln złotych. Cały zakład ma mieć 3.200 metrów kwadratowych powierzchni z możliwością rozbudowy o kolejne segmenty.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.