Strona główna / Polityka / Prezydent Janusz Żmurkiewicz na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent Janusz Żmurkiewicz na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent RP spotkał się z  się najlepszymi polskimi prezydentami, burmistrzami i wójtami. Wśród zaproszonych gości był również Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. To kolejne już zaproszenie naszego prezydenta na spotkanie z samorządowcami w Pałacu Prezydenckim.

Przypomnijmy. Prezydent Janusz Żmurkiewicz  był zapraszamy na podobne spotkania przez Prezydentów: Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i drugi rok z rzędu Andrzeja Dudę.

To wyróżnienie dla wszystkich świnoujścian. Wspólnie tworzymy lokalną społeczność, budujemy naszą Małą Ojczyznę, jaką jest dla nas Świnoujście – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Za każdym razem stojąc wśród Prezydenta Polski i zaproszonych przez niego samorządowców, jestem dumny z miejsca, jakie reprezentuję oraz ludzi, którzy tu żyją.

W 2015 roku, prezydent Janusz Żmurkiewicz znalazł się w gronie 30 samorządowców odznaczonych przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W tym samym roku został także odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Mało kto pamięta już, że obecny Prezydent RP Andrzej Duda, zanim objął ten zaszczytny urząd, był gościem Prezydenta Świnoujścia (na zdjęciu). W styczniu 2015 roku Świnoujście było jednym z pierwszych miast, jakie odwiedził zaraz po tym, jak ogłoszono jego start w wyborach prezydenckich.  Towarzyszyli mu wówczas obecni Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

44  osoby utworzyły świnoujski Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego

Wczoraj Szczecin pokazał ogromną moc, Plac Solidarności zgromadził tysiące osób. Szczecin pokazał, że popiera Rafała …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.