Strona główna / Lokalne / Prowadził miejski autobus. Miał 0,6 promila

Prowadził miejski autobus. Miał 0,6 promila

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali kierowcę autobusu miejskiego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 57-latek miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu i w tym stanie przewoził pasażerów.  Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Patrolujący w niedzielny poranek ulice miasta policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli przy ulicy Grunwaldzkiej autobus komunikacji miejskiej. W pojeździe znajdowało się kilku pasażerów. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu wykazało stan nietrzeźwości –  miał w organizmie ponad 0,6 promila.
W związku z popełnionym przestępstwem funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego mężczyznę, a pojazd przekazali innemu kierowcy, który przybył na miejsce i kontynuował trasę przejazdu.

57-latek trafił do policyjnego aresztu, zatrzymane zostało mu także jego prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzut, do którego się przyznał. Jego sprawą zajmie się teraz świnoujski sąd, gdzie trafi akt oskarżenia.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

asp. sztab. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.