Strona główna / Lokalne / W szpitalu Miejskim im Jana Garduły coraz więcej sprzętu od WOŚP!

W szpitalu Miejskim im Jana Garduły coraz więcej sprzętu od WOŚP!

Podczas niedawnego rejsu statkiem „Roza Weneda”, w którym udział wzięli członkowie sztabu oraz współpracownicy i przyjaciele Orkiestry w Świnoujściu, szefowa sztabu hm Iwona Postulka poinformowała o wielkim wyróżnieniu jakie otrzymała świnoujska rodzina Orkiestry. Nasz sztab znalazł się pośród najlepszych w Polsce, którym Zarząd Fundacji WOŚP w Warszawie przyznał Medale 25-lecia. Jeden z nich trafił właśnie do Świnoujścia!

 

Sukces sztabu przekłada się w tym momencie na rosnący standard usług medycznych w szpitalu Miejskim im. jana Garduły. Z kolei znakiem uznania dla coraz lepszej jakości tych usług oraz wzorowej współpracy pomiędzy szpitalem a Fundacją WOŚP jest imponujący plafon, który przyozdobił właśnie korytarz na trzecim piętrze świnoujskiej lecznicy.

We wtorek, 30 maja szefowa sztabu WOSP spotkała się z dyrektorem szpitala Dorotą Konkolewską. Spotkanie stało się okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy oraz spotkania z pracownikami. Pamiątką wizyty będą nie tylko wspólne fotografie ale także deklaracja dalszych wspólnych działań dla dobra i zdrowia mieszkańców.
Krótki spacer po szpitalnych salach przekonuje, że co roku przybywa tutaj sprzętu ze znakiem czerwonego serduszka. Pielęgniarki bardzo chwalą sobie możliwość korzystania z nowoczesnego aparatu do monitorowania naczyń krwionośnych, który pomaga przy wkłuciach, zwłaszcza u pacjentów, którym trzeba pobrać krew do badania. To urządzenie, które trafiło do Świnoujścia już wcześniej. Tymczasem w roku ubiegłym szpital wzbogacił się o Łóżko  „Junior”, Pulsoksymetr (2sztuki) oraz cztery pompy infuzyjne strzykawkowe Łączna wartość tych urządzeń to pawie 50 000 złotych. Urządzenia te pracują i sprawdziły się na oddziałach szpitala.

Jak wiadomo, WOŚP gra nie tylko z myślą o najmłodszych ale także o najstarszych pacjentach. I właśnie z myślą o seniorach dyrektor Konkolewska przesłała do Fundacji WOŚP kolejne wnioski. W piśmie przekazanym w dniu 12.05.2017 r.  do Fundacji WOŚP dyrektor wskazała najbardziej pożądane wyposażenie takie jak:

łóżka wielofunkcyjne, materace przeciwodleżynowe, pulsoksymetry przenośne, aparat USG, aparat EKG, pompy strzykawkowe, skanery naczyniowe, wózki rehabilitacyjne, wózki transportowe, systemy monitorowania, maceratory.

Obecnie posiadane wyposażenie podlega dużemu zużyciu na skutek intensywnej eksploatacji. Wsparcie sprzętowe umożliwi naszym podopiecznym hospitalizację na dobrym poziomie,  może wpłynąć na skrócenie okresu hospitalizacji i zwiększy komfort pacjentów przebywających w Szpitalu.

Tekst /Fot M.Napiórkowski

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.