Strona główna / Lokalne / Gwarnie i wesoło na parkrunie

Gwarnie i wesoło na parkrunie

W sobotę (03.06.2017) na parkrunie zrobiło się bardzo gwarnie i wesoło, a to za sprawą dzieci, które wspierały bieg jako wolontariusze lub brały udział w biegach. Tym razem były to trzy biegi, w których łącznie wzięło udział blisko 200 zawodników. Niewątpliwie tym razem padł rekord frekwencji, a biorąc jeszcze pod uwagę tłumy kibiców to śmiało można powiedzieć, że był to najbardziej tłoczny, gwarny i wesoły parkrun. W końcu i okazja nie byle jaka – Dzień Dziecka. A wiemy, że w każdym drzemie go choć odrobina dziecka.

W biegu głównym wystartowało 95 osób z czego ¼ stanowili nasi juniorzy i tradycyjnie 12 psiaków. Najszybsi dzisiaj okazali się:
Wśród mężczyzn:
1. Kamil Stępień – 18:43
2. Jacek Giba 19:06
3. Krzysztof Walkowiak 19:42.
Wśród kobiet
1. Agnieszka Załoga-Sikorska – 22:45,
2. Karolina Romańska 24:51
3. Monika Murawska 24:53.
Wśród juniorów:
1. Tomek Ulewiński 21:04
2. Jakub Solawa 24:42
3. Bartosz Jankowski 24:40
Wśród juniorek:
1. Iza Bedzyk 24:50
2. Klaudyna Małocha 26:42
3. Gabrysia Salamonik

Szczegółowe wyniki biegu:http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…

O godzinie 9:10 pobiegli najmłodsi sprinterzy, a było ich prawie pięćdziesięcioro. Ogarnąć taki żywioł wcale nie było proste, ale dzięki parkrunowym zwierzakom: zebrze, krówce, tygryskowi i krokodylkowi nie stanowiło to problemu. W biegu przedszkolaków – zwycięzcą był każdy kto przebiegł cały stumetrowy dystans. Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymali czekolady i upominki. Dzieciom kibicowali rodzice, którzy byli nie mniej przejęci od swych pociech.

Po głównym biegu parkrunowym o godz. 10.00 wystartowali juniorzy na dystansie 600m. Blisko 40 sprinterów zmierzyło się z tym dystansem i tutaj walka była bardziej zacięta niż u przedszkolaków, bo puchary czekały dla zwycięzców na mecie.

47. parkrun przygotowało 25 wolontariuszy, a mieli co robić. Wszyscy uwijali się jak mrówki.  Na szczególne podziękowania zasługują najmłodsze wolontariuszki: Hania, Zosia i Paulinka.
Zespół pakrun Świnoujście dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować sobotni bieg wolontariuszom oraz stałym sponsorom Uzdrowisku Świnoujście, Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL” a także firmom Color Copy i Magdruk.
A już za tydzień 48. parkrun.

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.