Strona główna / Lokalne / Dzień Sportu w Jedynce

Dzień Sportu w Jedynce

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowali Dzień Dziecka na sportowo. Z okazji 1 czerwca Akademia Piłkarska Baltica zorganizowała Dzień Sportu. Od 9 rano na boisku treningowym Floty Świnoujście dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach.

Najpierw do zawodów stanęły klasy 1-3. Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w wyścigach. Dziesięcioosobowe drużyny musiały wykazać się szybkością, zręcznością i sprytem. Na wyróżnienie zasłużyła klasa 2D, która najlepiej poradziła sobie z wykonaniem zadań. Klasy trzecie rozegrały turniej w dwa ognie, z którego zwycięsko wyszła klasa 3C.

Tuż przed południem rozpoczęły się zmagania klas 4-6. Klasy czwarte zmierzyły się w miniturnieju piłki nożnej. Najlepszą drużyną okazała się klasa 4C. W tym samym czasie klasy piąte i szóste stanęły do wyścigu. Podobnie jak klasy drugie i trzecie musiały szybo biegać, prowadzić piłkę, przenieść kubek z wodą tak, aby jak najmniej wylać czy trafić kulką w obręcz. Najwięcej zabawy jednak przyniosły wyścigi mumii. Drużyny wybierały jednego z zawodników, którego owijały… papierem toaletowym, a papierowe mumie musiały jak najszybciej pokonać trasę wyścigu. Po rozegraniu wszystkich konkurencji najlepsza okazała się klasa 6D. Kolejne miejsca podium należały do klasy 5A i 6B.

Jednak nie miejsca były tego dnia najważniejsze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział i zaangażowanie. Chętni mogli również wziąć udział w konkurencjach indywidualnych i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Stoisko pełne atrakcji przygotowali także harcerze ZHR.

Dzień Sportu przyniósł wszystkim wiele radości i pokazał, że aktywność fizyczna to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Współpraca którą szkoła podpisała z Akademią Piłkarską Baltica procentuje w działaniu. Dziękujemy.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.