Strona główna / Lokalne / Miejsca dla niepełnosprawnych. Już nie koperta

Miejsca dla niepełnosprawnych. Już nie koperta

Do końca czerwca tego roku miasto musi zmienić oznakowanie miejsc parkingowych przeznaczonych dla kierowców z niepełnosprawnością. Zmieniło się bowiem rozporządzenie ministerstwa infrastruktury w sprawie oznakowania takich miejsc. Teraz wszystkie muszą być pomalowane na niebiesko. Dotychczas miejsca te były oznaczone tak zwaną kopertą i namalowanym wózkiem inwalidzkim. Wszystko w kolorze białym. Teraz zamiast koperty cała powierzchnia musi być pomalowana na niebiesko. Bez zmian pozostaje znaczek wózka inwalidzkiego. Nie zmieniło się również oznakowanie pionowe, czyli odpowiedni znak drogowy informujący, że jedynym uprawnionym do parkowania w tym miejscu jest kierowca posiadający kartę niepełnosprawnego. W Świnoujściu tylko w pasie drogi publicznej jest około 50 takich miejsc. W tym 6 na samym parkingu przy ulicy Daszyńskiego (na zdjęciu). Nowe oznakowanie pojawiło się również na parkingu przy sklepie Lidl.

Kierowcom przypominamy, że mandat za parkowanie bez uprawnień to 500 złotych i można się również liczyć z odholowaniem (dodatkowe 514 zł). Natomiast mandat 800 zł nakładany jest na osobę posługującą się kartą parkingową nie mając do tego prawa (bez osoby na którą jest takowa wystawiona). Takie posługiwanie się karta osoby niepełnosprawnej przez osobę nieuprawnioną skutkuje zawsze zwiększaniem mandatu o 300 zł.

Natomiast kierowcom niepełnosprawnym, żeby pamiętali, iż karta potwierdzająca ich niepełnosprawność powinna być umieszczona w widocznym miejscu za przednią szybą.

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

2 komentarze

  1. Wczoraj na parkingu przy sklepie Lidl:
    kierowcy nie przestrzegają żadnych znaków.
    Na pięknie wymalowanych na niebiesko miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych i dla osób z małym dzieckiem stoją auta do tego nieuprawnione.
    Warto byłoby nie tylko w tym miejscu kontrolować kierowców.
    Może mandaty pomogą w zapamiętaniu znaków tzn. co one oznaczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.