Strona główna / Lokalne / Więcej policjantów na ulicach

Więcej policjantów na ulicach

Szeregi świnoujskich policjantów zasilili funkcjonariusze pełniący służbę w ramach stażu adaptacyjnego, co oznacza, że na ulicach obu miast ponownie pojawiła się większa liczba patroli pieszych i zmotoryzowanych.

Od kilku dni na świnoujskich ulicach można zauważyć więcej patroli pieszych i zmotoryzowanych.

– Do służby w Świnoujściu w ramach adaptacji zawodowej skierowanych zostało 12 policjantów po pozytywnie zakończonym szkoleniu podstawowym oraz 4 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina. Przez najbliższe 6 tygodni, pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy, młodzi stróże prawa będą patrolować obszary szczególnie zagrożone, a ich głównym zadaniem będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń uciążliwych dla mieszkańców – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Jednym z podstawowych zadań realizowanych przez młodych funkcjonariuszy jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych.

– Od 1 lipca do końca wakacji, kiedy do Świnoujścia przyjeżdża duża ilość turystów, miasto będzie patrolować dodatkowo 16 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina. Przyjazd i pobyt w naszym mieście dodatkowych policjantów odbywa się nie po raz pierwszy, a to za sprawą współpracy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ze świnoujskim samorządem, który przeznaczył na ten cel środki finansowe – tłumaczy oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Jeden komentarz

  1. Guza szukają.
    Jak będą te koty tak cwaniaczyć i nadużywać władzy, to któryś z nich zakończy służbę z połamanym nosem na pogotowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.