Strona główna / Lokalne / Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii

Premier Beata Szydło: Pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie odnotowywany w podręcznikach historii

Gazoport im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest gwarancją bezpieczeństwa Polski. Gazoport łączy dwa priorytety rządu: bezpieczeństwo i rozwój – powiedziała premier Beata Szydło podczas uroczystości odbioru pierwszej dostawy amerykańskiego gazu skroplonego do Polski.

Takie dni jak dzisiaj przechodzą do historii – powiedziała premier Beata Szydło komentując wpłynięcia do terminala w Świnoujściu pierwszego statku z ładunkiem LNG z USA. Ten pierwszy transport gazu z USA do Polski na pewno będzie w przyszłości odnotowywany w podręcznikach historii. Ten dzień jest takim symbolicznym dniem, który pokazuje, że Polska rzeczywiście realizuje idee bezpiecznego kraju – podkreśliła premier.

Chcemy być krajem rozwijającym się i bezpiecznym

Ta inwestycja łączy w sobie dwa priorytety polskiego rządu: bezpieczeństwo i rozwój – podkreśliła premier Beata Szydło. Według niej wyniki ekonomiczne i gospodarcze – które są twardymi i realnymi – pokazują, że droga wybrana przez polski rząd jest drogą nie tylko w dobrym kierunku, ale przede wszystkim skuteczną. Szefowa rządu zadeklarowała, że będzie kontynuować ten wybrany kurs. Dzisiaj Polska może mówić, że jest państwem bezpiecznym i suwerennym również dlatego, że mamy tak wspaniałe inwestycje – powiedziała Beata Szydło. Premier wyraziła nadzieję na dalszą i jeszcze efektywniejszą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

Strategiczna inwestycja

Gazoport im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego został oddany do użytku w 2015 r. Zdaniem szefowej rządu stanowi gwarancję bezpieczeństwa Polski. Przy okazji odbioru pierwszej dostawy skroplonego gazu z USA, premier Beata Szydło podkreśliła znaczącą rolę śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego myśl strategiczna legła u podstaw tej inwestycji. Szefowa rządu przypomniała również, że premier Jarosław Kaczyński podjął decyzję, by sfinansować to przedsięwzięcie.

fot. P. Tracz/KPRM

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

3 komentarze

  1. marionetka on tour 🙂 tylko biskupa coś nie widzę – karygodne niedopatrzenie !!

  2. Pojawila sie brocha to i pogoda poszla w pisu… padalo nie planowo….

  3. Burd - dane znane redakcji ;)

    co najmniej jeszcze liczy się 10 krajów w ex-porcie gazu nie liczę już Kataru, Rosji i USA czyli jeszcze z dziesięć takich “uroczystych” – pierwszych dostaw nas czeka 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.