Strona główna / Lokalne / Rzucił się do ucieczki przed policjantami, bo miał coś na sumieniu

Rzucił się do ucieczki przed policjantami, bo miał coś na sumieniu

Na trzy miesiące aresztowany został 29-latek, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę w bezpośrednim pościgu, kiedy ten na widok dzielnicowych rzucił się do ucieczki, wyrzucając po drodze narkotyki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

– Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, pełniący w poniedziałek obchód w rejonie służbowym, zauważyli przy ulicy Matejki mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się rozglądać, po czym pospiesznie wsiadł do samochodu i odjechał. Policjanci postanowili poznać przyczynę nerwowego zachowania mężczyzny – opowiada asp. sztab. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu.

Po skontrolowaniu jego dokumentów, 29-latek nagle podjął pieszą ucieczkę w kierunku pobliskich zabudowań. Goniąc go, stróże prawa widzieli jak mężczyzna wyjął z kieszeni worek foliowy, rozerwał go i zaczął rozsypywać zawartość na chodnik i trawnik.

– Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili drogę ucieczki 29-latka, zabezpieczając w kilkunastu miejscach rozsypany susz koloru brunatno-zielonego. Specjalistyczne badanie wykazało, że jest to marihuana – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków narkotycznych.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.