Strona główna / Lokalne / Statuetka Orła Białego trafiła do Świnoujścia

Statuetka Orła Białego trafiła do Świnoujścia

Fundacja Orła Białego powstała w 2003 roku. Głównym jej celem jest krzewienie idei przedsiębiorczości, między innymi poprzez promowanie polskich produktów w  kraju                                i zagranicą, wspomaganie lokalnych inicjatyw społecznych, kulturalnych i sportowych.

 

Fundacja, przy pomocy Kapituły, pod przewodnictwem prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Barinow -Wojewódzkiego, w której zasiadają wybitni przedsiębiorcy, ekonomiści                           i naukowcy, przyznaje  Godło  i Statuetkę „Orła Białego”. Otrzymują je osoby  zasłużone dla rozwoju kultury, sportu  oraz samorządności w Polsce.

– Nagradzani są ludzie wyjątkowi, o nieskazitelnym wizerunku, którzy służą społeczności lokalnej- informują organizatorzy Gali.

Kapituła wskazuje również firmy, które są nagradzane za ich innowacyjność, dynamiczny rozwój i pozycję na rynku, oraz instytucje za rzetelność i dbałość o obywatela.

Fundacja stara się, by Godło  „Orła  Białego” miało należną rangę, cieszyło się należnym prestiżem, szacunkiem i autorytetem , zarówno wśród laureatów – producentów, urzędników, ludzi kultury, nauki oraz  sportu jak i wśród mieszkańców.

Godło „Orła  Białego” to najlepsza wizytówka firmy, urzędu, symbol jej profesjonalizmu
i rzetelności.

W miniony weekend na uroczystej Gali w zamku w Rydzynie statuetkę Orła Białego, w kategorii Najlepszy Samorządowiec, otrzymał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców naszego miasta ze te wszystkie miłe słowa, które padły dziś pod adresem Świnoujścia.  To przede wszystkim zasługa tych wszystkich jego mieszkańców   i instytucji, które dążą do tego , aby nasze gościnne wyspy  były tak pozytywnie postrzegane – powiedział odbierając nagrodę Prezydent Janusz Żmurkiewicz

Wśród Laureatów tegorocznej edycji Nagrody Orła Białego znaleźli się między innymi: siostra Małgorzata Chmielewska, Adam Małysz, Franciszek Pieczka, Andrzej Sikorowski, Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

BIK

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Jeden komentarz

  1. nie_polityczny

    Religia to biznes.. a wiara to wiara….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.