Strona główna / Lokalne / Czyszczenie dywanów i tapicerek. Sprawdzamy ceny w Świnoujściu

Czyszczenie dywanów i tapicerek. Sprawdzamy ceny w Świnoujściu

Plama po winie na dywanie w jadalni, brudny chodnik w przedpokoju, sierść psa na dywanie w sypialni? W Świnoujściu jest kilak firm oferujących pranie dywanów i tapicerek. Wszystkie używają profesjonalnego sprzętu i sprawdzonych środków.

Większość osób pielęgnację dywanu ogranicza do codziennego odkurzania odkurzaczem. Ci, którzy mają w nawyku przedświąteczne trzepanie dywanów, wiedzą, że to nie wystarcza. Bowiem kurz i roztocza kryją się wewnątrz włókien. Jeśli chcemy mieć nie tylko czysty dywan, ale także wolny od roztoczy, warto wybrać profesjonalistów.

– Tradycyjne odkurzanie nie rozwiązuje problemu. Przez lata użytkowania spadają na niego resztki jedzenia, sierść zwierząt, osadza się kurz. Wewnątrz żyją roztocza powodujące alergię objawiającą się wodnistym katarem i kichaniem. Każdy wolałby mieszkać w czystym i higienicznym mieszkaniu. Za pomocą domowych odkurzaczy nie zawsze jest to możliwe – mówi Bartosz Siwak zajmujący się praniem dywanów i tapicerek.

Firmy oferują czyszczenie nie tylko dywanów, ale także tapicerki samochodowe, meblowe, wykładziny, fotele, pufy, materace.

– Czyszczenie wykonywane jest sprzętem firmy Karcher przy użyciu oryginalnych środków czyszczących. Metoda polega na naniesieniu roztworu środka czyszczącego na powierzchnię i odessaniu go wraz z rozpuszczonym brudem – tłumaczy Bartosz Siwak.

Ile kosztuje pranie dywanów i tapicerek?

 • Dywany – od 5 do 8 zł za m2 (w zależności od grubości dywanu)
 • Fotele samochodowe – od 50 zł za komplet
 • Wykładziny samochodowe w kabinie – od 60 zł
 • Wnętrze całego samochodu – od 150 zł
 • Wersalka – od 50 zł
 • Sofa dwuosobowa – od 55 zł
 • Narożnik duży – od 90 zł
 • Tapczan – od 30 zł
 • Pufa, fotel – od 15 do 30 zł
 • Materac 2-osobowy – od 60 zł

 

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

2 komentarze

 1. Ja sama jestem w Świnoujściu tylko kilka razy w roku, ale w moim rodzinnym mieście mam sprawdzoną firmę Klinikę dywanów i cenowo wychodzą taniej. Zawsze biorę opcję z ozonowaniem, żeby pozbyć się zapachów (ma to dla mnie duże znaczenie, ponieważ jestem właścicielką dwóch pięknych championów rasy Golden Retriever). Natomiast nigdy nie zabieram się za pranie dywanów sama 🙂

 2. Ja mam wielkie szczęście, że oryginalnie jestem z Wrocławia i moja mama oddaje dywany do Kliniki dywanów. Porządna firma, zabierają dywan z mieszkania, mają tam też opcję ozonowania, co to moja mama kocha, bo twierdzi, że pozbędzie się każdego zapachu (no dobra, to ma znaczenie, mamy w domu rodzinnym dwa labradory, wiadomo jak jest). I wydaje mi się, że ceny mają mimo wszystko nieco niższe :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.