Strona główna / Lokalne / Mięsna Arena. Będą promować polskie wędliny, drób, wieprzowinę i wołowinę!

Mięsna Arena. Będą promować polskie wędliny, drób, wieprzowinę i wołowinę!

Promocja polskiego mięsa: drobiu, wieprzowiny i wołowiny, i jego przetworów to główny cel imprezy „Mięsna Arena”. Nazwę imprezy należy rozumieć jako miejsce prezentacji, obszar widowiska o szerokiej formule, złożonego z wielu atrakcji i różnych aktywności, którego głównym tematem jest właśnie mięso.

„ Mięsna Arena” jest realizowana w formule festynu kulinarnego. Obok prezentacji i warsztatów z udziałem mistrzów sztuki kucharskiej czynne są liczne stanowiska degustacyjne, gdzie nieodpłatnie będzie można sprawdzić smak najróżniejszych potraw mięsnych, prowadzony jest program artystyczny oraz animacje dla dzieci i młodzieży, pokazy sportowe, happeningi uliczne z udziałem aktorów i orkiestry, jak również konsultacje specjalistów z zakresu dietetyki i technologii żywienia.

W tym roku „Arena” odbędzie się ona po raz piąty. Poprzednie jej edycje miały miejsce w Poznaniu w 2013 r. podczas Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w roku 2014 w Zielonej Górze podczas Winobrania, w Gubinie dwa lata temu i w  2017 r. w Opolu. Finansowanie działań w pełni zapewniają Fundusze Promocji Wieprzowego i Wołowego. I to właśnie w oparciu o te dwa gatunki mięs propagowana jest idea żywienia człowieka.

Tegoroczna Akcja nie bez przyczyny została zaplanowana właśnie w Świnoujściu. Jej adresatem są bowiem także – obok polskich – konsumenci niemieccy. Organizatorzy nie ukrywają, że położenie miasta na samej granicy może sprzyjać pogłębieniu nie tylko wzajemnych kontaktów gospodarczych ale także swoistej wymianie gustów kulinarnych. Wysoka ocena polskich przetworów – zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i niepowtarzalny smak – znanych w całej Europie i poza jej granicami może tylko przyczynić się do wzmocnienia uznania ze strony klienta niemieckiego dla polskich produktów.

Istotny z punktu widzenia organizatorów jest również termin wakacyjny imprezy i jej lokalizacja w Porcie Yachtowym podczas dorocznych Dni Morza oraz na świnoujskiej Promenadzie. Wierzymy, że zainteresowanie Mięsną Areną potwierdzą swym udziałem w niej zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Największą atrakcję kulinarna będzie stanowił niewątpliwie ponad pół tonowy pieczony Byk. Poza tym Wielki Kocioł i Mega Patelnia!

Zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie www.miesnaarena.pl.

Zobacz również

Terminal Promowy Świnoujście jest naszym „oczkiem w głowie”

W portach Szczecin-Świnoujście w 2021 roku spółki przeładunkowe obsłużyły 33,2 mln ton ładunków osiągając tym …

4 komentarze

  1. Mięsny Jeż . . . . .

  2. ???????????????????? ????????????????????.

  3. Mięsna arena?!!! To może niech zabijają te zwierzęta podczas uroczystego koncertu!!!. Co za makabryczny pomysł i co to wspólnego z morzem?

  4. słowo “nieodpłatnie” wytłuszczone specjalnie dla polactwa 🙂 a poza tym mięso na dni morza to absurd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.