Strona główna / Lokalne / Historyczny sukces Szkoły Podstawowej nr 1 oraz piłkarzy AP Baltica!

Historyczny sukces Szkoły Podstawowej nr 1 oraz piłkarzy AP Baltica!

Wielkim sukcesem młodych piłkarzy ze Świnoujścia zakończył się finałowy Turniej Ogólnopolskich Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej.

Chłopcy ze szkoły podstawowej nr 1, w większości szkoleni w Akademii Piłkarskiej Baltica przez trenera Marcina Adamskiego, a w szkole podopieczni trener AP Baltica Katarzyny Charusta, zostali Vicemistrzami Polski w Piłce Nożnej!

3-dniowe zmagania młodych piłkarzy odbywające się w Głuchołazach, stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i dostarczyły wszystkim uczestnikom Finałowego Turnieju wielkich emocji. Turniej rozgrywany był systemem “każdy z każdym”, mecz oraz rewanż, a każdy mecz trwał 2×12 minut, dawało to “morderczą” dawkę 288 minut grania w 3 dni. To stanowczo za dużo nawet dla seniorów. Chłopcy jednak nie narzekali, pokazali oprócz wspaniałych umiejętności również niesamowitą ambicję i wolę walki. Ich postawa przyprawiała o dumę.

Warto wspomnieć, iż po pierwszej rundzie drużyna zajmowała ex aequo 1 miejsce z drużyną z Kielc, która ostatecznie wygrała cały turniej.

Najlepszym piłkarzem wybrany został Miłosz Brzozowski trenujący w AP Baltica.

Kadra drużyny: Wiktor Zaleski, Miłosz Brzozowski (12 goli), Filip Adamski (5 goli), Olaf Wojtkiewicz (7 goli), Roman Dziuba (7 goli) Daniel Zamiara (4 gole) Igor Urbaniak (1 gol) – wszyscy AP Baltica. Świnoujście, a także Krzysztof Mucha, Piotr Biesiadzinski, Przemysław Markowski.

Trenerzy: Marcin Adamski i Katarzyna Charusta (AP Baltica Świnoujście)

Opiekun: Dariusz Brzozowski.

Do późnego wieczora w niedzielę potrwa w Świnoujściu Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Do południa można …