Strona główna / Lokalne / Stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa
Dorota Konkolewska - trzecia od lewej, do tej pory była prezesem świnoujskiego szpitala.

Stypendia dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. w dniu 05.06.2017 r. podpisał z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie porozumienie o współpracy w zakresie realizacji programu stypendialnego dla studentów pielęgniarstwa i położnictwa. Student, który ukończył II rok studiów o ww. kierunku i będzie kontynuował naukę może otrzymać stypendium o ile po ukończeniu studiów pierwszego stopnia przepracuje w świnoujskim szpitalu co najmniej 3 lata.

– Szpital szacuje, iż każdego roku kalendarzowego może objąć tym programem co najmniej 2 osoby. Pozwoli to w przeciągu kilku lat na dopływ kadry tak potrzebnej do placówki szpitalnej. Wg informacji uzyskanej od Prorektor ds. dydaktyki PUM jest to pierwszy taki program w województwie zachodniopomorskim – informuje Dorota Konkolewska, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

Powyższe porozumienie ma na celu zabezpieczenie leczonych pacjentów w personel pielęgniarski w związku z zagrożeniem odpływu średniego personelu medycznego (osiągnięcie wieku emerytalnego, praca poza granicami kraju). Na dzień dzisiejszy Szpital zapewnia optymalne normy opieki pielęgniarskiej na oddziałach i w poradniach jednak musiał podjąć zdecydowane  działania dla zapewnienia mieszkańcom miasta tej opieki w przyszłości.

Być może takie działania skłonią przyszłych absolwentów  świnoujskich szkół średnich do podjęcia studiów na tym kierunku, bowiem po odbytych studiach będą mogli powrócić do rodzinnego miasta z zapewnieniem zatrudnienia a w trakcie nauki będą mogli skorzystać ze wsparcia finansowego.

 

Zobacz również

Port jachtowy ma już nazwę! Tak rozpoczęto sezon

Od soboty 21 maja świnoujski port jachtowy już oficjalnie nosi imię nieodżałowanego Jerzego Porębskiego.  Chwilę …

4 komentarze

  1. Kto wziął do zdjęcia tę blondynę z gastro
    …masakra

  2. I super. Po raz kolejny Pani Prezes udowadnia, że można lepiej zarządzać szpitalem i mieć dużo dobrych pomysłów. Gratulacje.

    • Jak się dostaje kupę kasy z miasta czyli naszej podatnikowej to nie trudno o pomysły, ale widać że lans wychodzi pani dyrektor najlepiej.

      • Poprzedni prezesi popierani przez panią “wice joannę” dostawali więcej i efektów nie było żadnych. A teraz pielęgniarki odzyskały, to co straciły dzięki pseudo programowi naprawczemu (chyba nawet jakieś drobne podwyżki były), zakupiono trochę nowego sprzętu i wyremontowano już użytkowany, otworzono nowe poradnie, a strata szpitala z tego co było słychać na jednym z posiedzeń Rady Miasta spadła o ok 1 milion. To nie wiem czy to lans czy ciężka praca. Życzę panu przyjemnego dnia – Anomim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.