Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Rybaki: Zabierzcie te wraki!

Mieszkańcy Rybaki: Zabierzcie te wraki!

Ford bez szyb ze śmietnikiem na pace kwitnie przy ul. Rybaki 7, a mazda wtapia się w trawnik przy ul. Rybaki 22. Oba stoją na terenie spółdzielni Odra. Do tej pory nikt nie zajął się pojazdami. Według jednego z mieszkańców, pojazdy już dawno powinny być wywiezione na złomowisko, a jeśli nie potrafi zrobić tego sam właściciel, to powinno się to zrobić za niego i wystawić rachunek.

– Niech odpowiednie służby ruszą swoje cztery litery i zrobią porządek z dzikimi złomowiskami w samym centrum. Od kilku lat oba kwitnące (dosłownie) auta straszą przy ul. Rybaki – pisze pan Arkadiusz.

Zgodnie z zasadami, właściciel wysłużonego samochodu powinien swój pojazd wyrejestrować i poddać recyklingowi. W przypadku dróg zarządzanych przez spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, funkcjonariusze straży miejskiej  niewiele mogą zrobić. Problemem musi zająć się zarządca terenu na swój koszt. Później może on oczywiście dochodzić na drodze sądowej zwrotu poniesionych wydatków. Straż miejska może mu pomóc jedynie w ustaleniu danych właściciela auta.

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.