Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy Rybaki: Zabierzcie te wraki!

Mieszkańcy Rybaki: Zabierzcie te wraki!

Ford bez szyb ze śmietnikiem na pace kwitnie przy ul. Rybaki 7, a mazda wtapia się w trawnik przy ul. Rybaki 22. Oba stoją na terenie spółdzielni Odra. Do tej pory nikt nie zajął się pojazdami. Według jednego z mieszkańców, pojazdy już dawno powinny być wywiezione na złomowisko, a jeśli nie potrafi zrobić tego sam właściciel, to powinno się to zrobić za niego i wystawić rachunek.

– Niech odpowiednie służby ruszą swoje cztery litery i zrobią porządek z dzikimi złomowiskami w samym centrum. Od kilku lat oba kwitnące (dosłownie) auta straszą przy ul. Rybaki – pisze pan Arkadiusz.

Zgodnie z zasadami, właściciel wysłużonego samochodu powinien swój pojazd wyrejestrować i poddać recyklingowi. W przypadku dróg zarządzanych przez spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, funkcjonariusze straży miejskiej  niewiele mogą zrobić. Problemem musi zająć się zarządca terenu na swój koszt. Później może on oczywiście dochodzić na drodze sądowej zwrotu poniesionych wydatków. Straż miejska może mu pomóc jedynie w ustaleniu danych właściciela auta.

Zobacz również

#GaszynChallenge w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Flotylla Obrony Wybrzeża została nominowana do akcji #GaszynChallenge przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Wyzwanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.