Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Dni Morza 2017. Pierwszy dzień za nami

[ZDJĘCIA] Dni Morza 2017. Pierwszy dzień za nami

Deszczowa pogoda nie zachęcała w piątek do wyjścia z domu. Pomimo tego,  wiele osób przyszło do świnoujskiej mariny, aby wziąć udział w tegorocznych Dniach Morza. 

Tegoroczne obchody rozpoczęły się w piątek (23 czerwca). Tego dnia zagrali: bass x igo live act, Cleo, Clock Machine, a gwiazdą wieczoru był zespół Lombard.

Co w sobotę i niedzielę?

W sobotę (24 czerwca) od godz. 10.00 do 18.00 (przerwa od 12 do 13) można będzie zwiedzać okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, zjeść marynarską grochówkę, zobaczyć sprzęt gaśniczy, minerski, a także armatę przeciwlotniczą.

O godz. 16.00 zaplanowano Splash of Colors pvolegające na wyrzucaniu w górę przez setki ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw. Koncerty zaczną się o godzinie 17.45. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół Łona&Weber. Zagrają także: ETA, Missing Link i Jamal. Uczestnicy imprezy po raz pierwszy w historii miasta zobaczą projekcję na wodzie, czyli watermaping. Zaraz po niej w powietrze wystrzelą fajerwerki.

Wyścigi na zatoce i zwiedzanie promów

Kolejna runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbędzie się 24-25 czerwca w Świnoujściu. Jachty będą ścigać się po wodach Zatoki Pomorskiej. W sobotę (24 czerwca) Żegluga Świnoujska umożliwi zwiedzanie promów Bielik i Karsibór. Jednostki będą zacumowane w godz. 12.00 – 16.00 przy Kapitanacie Portu oraz przeprawy promowej Bielik.

Z atrakcjami dla dzieci

W Dni Morza nie zapomniano również o rozrywkach dla najmłodszych. Na terenie mariny ustawiona zostanie strefa dla dzieci. Najmłodsi będą mogli pobawić się na dmuchanych zabawkach, czy uczestniczyć w pirackim biegu.

Mięsna Arena

Adresatem akcji obok polskich, są konsumenci niemieccy. Organizatorzy nie ukrywają, że położenie miasta na samej granicy może sprzyjać pogłębieniu nie tylko wzajemnych kontaktów gospodarczych ale także swoistej wymianie gustów kulinarnych. Wysoka ocena polskich przetworów – zwłaszcza jeśli chodzi o jakość i niepowtarzalny smak – znanych w całej Europie i poza jej granicami może tylko przyczynić się do wzmocnienia uznania ze strony klienta niemieckiego dla polskich produktów.

Istotny z punktu widzenia organizatorów jest również termin wakacyjny imprezy i jej lokalizacja w Porcie Jachtowym podczas dorocznych Dni Morza oraz na świnoujskiej Promenadzie. Wierzymy, że zainteresowanie Mięsną Areną potwierdzą swym udziałem w niej zarówno turyści jak i mieszkańcy miasta. Największą atrakcję kulinarna będzie stanowił niewątpliwie ponad pół tonowy pieczony Byk. Poza tym Wielki Kocioł i Mega Patelnia! 25 czerwca godz. 12.00 – 20.00.

 

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

2 komentarze

  1. Było SUPER 🙂 Mimo braku zmiennej pogody amtosfera była refelacyjna 🙂 <3 Zakochana w fajerwerkach Następnym razem będę obecna!!!

  2. Z roku na rok, to coraz biedniejsze te „Dni Morza”.
    Najlepsze „Dni Morza” były wtedy, kiedy organizowane były na Władysława Ⅳ.
    Od czasów „Jasia Fasoli”, to każda impreza, to dno.

    ⎝Dno Morza 2017.⎠
    ⎛ ⎞

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.