Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Ahoj piraci! 3, 2, 1, start! Nietypowy bieg w Świnoujściu

[ZDJĘCIA i FILM] Ahoj piraci! 3, 2, 1, start! Nietypowy bieg w Świnoujściu

Gwarno, tłoczno, kolorowo i choć pochmurno, to naprawdę bardzo, ale to bardzo wesoło było dzisiaj w parku. – Nasz 50 parkrun zorganizowaliśmy wspólnie z organizacją non profit „Nowoczesna Kultura” a że trwają właśnie Świnoujskie Dni Morza, to akcentów morskich nie można było pominąć. Tylu biegających piratów i piratek nasze miasto nie oglądało chyba jeszcze nigdy – mówią organizatorzy.
W biegu głównym na dystansie 5 km wystartowało 108 osób i mogliśmy się naocznie przekonać, że sezon wakacyjny już się rozpoczął, ponieważ oprócz naszych niezawodnych świnoujścian, gościliśmy biegaczy z Warszawy, Ełku, Ostrowa, Wrocławia, Szczecina, Polic, Stargardu, Żar ale także z poza granic naszego kraju – z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Wszystkich do biegu rozgrzała nasza trenerka Ania Górska i zrobiła to naprawdę w iście pirackim stylu.


W klasyfikacji mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli:
Krzysztof Perz 19:15
Robert Grabsztunowicz 19:26
Jacek Giba 19:45


W klasyfikacji pań trzy pierwsze miejsca zajęły:
Paulina Wasielewska 22:05
Małgorzata Grabsztunowicz 22:21
Ewa Radzikowska 23:21


W I Biegu Pirackim dla dzieci i młodzieży na dystansie 500m pobiegło 30 młodych biegaczy i biegaczek. Trzy pierwsze miejsca zajęli:
1. Jakub Dunajko
2. Laura Łagosz
3. Zuzanna Ziomko

Wszyscy uczestnicy otrzymali od głównego sponsora imprezy Unity Line pamiątkowe medale i drobne upominki, zwycięzcy otrzymali puchary a 50. zawodnik na mecie, jako że jest to nasz 50 parkrun, został uhonorowany pamiątkową statuetką.
Swoją przygodę ze świnoujskim parkrunem rozpoczęły 24 osoby a dla 18 był to poranek rekordów. Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnego biegania w każdą sobotę o 9:00
Przy organizacji dzisiejszego biegu uwijało się 20 wolontariuszy, którym bardzo dziękujemy. 
Na szczególne podziękowania zasługuje jednak nasza najmłodsza wolontariuszka piratka Zuzia Romańska, bo jeszcze nikt nie wręczał na mecie medali z takim wdziękiem. Jesteśmy wdzięczni naszym stałym sponsorom Uzdrowisku Świnoujście, Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL” oraz sponsorom dzisiejszego biegu: Unity Line i Januszowi Walkowiakowi a także panu Wiceprezydentowi Pawłowi Sujce za wsparcie imprezy i pani Anecie Kruk z MDK za wypożyczenie pirackich strojów.
A już za tydzień zapraszamy na 51. parkrun. Do zobaczenia!

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.