Strona główna / Lokalne / Warszów wybrał nowych reprezentantów. Kogo mieszkańcy obdarzyli zaufaniem?

Warszów wybrał nowych reprezentantów. Kogo mieszkańcy obdarzyli zaufaniem?

Prezydent Janusz Żmurkiewicz otworzył w piątkowy wieczór zebranie mieszkańców Warszowa. Na sali zasiadło ponad 170 osób. Ludzie ledwo mieścili się na malutkiej sali w tamtejszym MDK. Tak wysoka frekwencja była spowodowana koniecznością uzupełnienia składu reprezentantów dzielnicy.

Przypomnijmy, trzech członków zarządu: Sylwia Marszałek, Mariusz Zduńczyk i Agnieszka Krawczyk w niejasnych okolicznościach złożyło rezygnację z pełnionych funkcji. Po wzajemnych oskarżeniach, jedna z mieszkanek dzielnicy rozpoczęła zbiórkę podpisów za odwołaniem pozostałych członków składu. Argumentów za ich odwołaniem jednak nie przedstawiła.

Na przewodniczącego zebrania mieszkańcy wybrali Bogusława Mazura. Tuż po tym głosowaniu, prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz opuścił salę. W organizacji wyborów pomogli pracownicy Biura Rady Miasta Świnoujście oraz mec. Maciej Nowicki.

Mieszkańcy Warszowa podczas tajnych wyborów ponownie dali mandat zaufania Dariuszowi Krzywdzie i Dorocie Turlejskiej. Na pytanie czy jesteś za odwołaniem Doroty Turlejskiej, 114 osób odpowiedziało „nie”, a 37 – „tak”. Na identyczne pytanie dotyczące Dariusza Krzywdy, 118 nie chciało jego odwołania, a 33 osoby były innego zdania.

Podczas głosowania na przewodniczącego, zastępcę, skarbnika i pozostałych członków zarządu wybrano następujące osoby:

  • Dariusz Krzywda – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Warszów
  • Dorota Turlejska – Zastępca Przewodniczącego  Zarządu Dzielnicy Warszów
  • Gabriela Markowiak – Skarbnik
  • Patrycja Rakowska – Członek
  • Teresa Matzko – Członek

Zobacz również

Udało się. Do Świnoujścia wraca stacja dializ

W piątek, 27 stycznia ruszy ponownie stacja dializ w Świnoujściu. Będzie funkcjonowała przy ul. Powstańców …

4 komentarze

  1. To kiełbasa już nie działa?

  2. Brawo Warszów! To klęska Żmurkiewicza, Sławka Nowickiego i jego Grupy Morskiej oraz Platformy. Myśleli, że ludziom można wciskać kit na temat terminalu. Ludzie nie są głupi, nie dadzą się kupić za piknik albo boisko. Brawo Warszów! Pokazaliście charakter.

  3. A mnie się najbardziej podobało jak Grupa Morska i PełO w postaci Jabłońskiej i tego tam grubaska zmyli się z sali, gdy zobaczyli co ludzie sądzą na ich temat. Nagłe zainteresowanie Warszowem ludzi, którzy popierają budowę terminala kontenerowego i ostatni raz byli w Warszowie przejazdem? Ludzie nie są głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.