Strona główna / Lokalne / Ostatni dzień regat w Świnoujściu

Ostatni dzień regat w Świnoujściu

Świnoujście powoli budzi się do życia. Za nami pierwszy dzień zmagań na wodzie. Dziś żeglarze ponownie wyszli na Zatokę Pomorską, by w ramach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej zdobywać punkty. 

6 jednakowych jachtów TOM28 w tym samym czasie, w jednym wyścigu, to gwarancja niesamowitego widowiska, a także sporych emocji. Wszystko to za sprawą regat jachtowych odbywających się w Świnoujściu.

Wiatr, delikatne słońce – wymarzona pogoda nie tylko dla żeglarzy, ale także dla obserwatorów.  Wszystkich zainteresowanych, tych którzy nie widzą jak spędzić dzisiejszy dzień – zapraszamy do Świnoujśca, na falochron z młynem. Znakomity widok będzie także z plaży miejskiej – najszerszej w Polsce.

Zarówno w Miasteczku Regatowym (Port Jachtowy Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Jachtowa 1) jak i na stronie www istnieje możliwośc śledzenia na żywo poczynań żeglarzy. Użytkownicy mogą zobaczyć położenie jachtów, a także wiele różnych parametrów takich jak pozycja, prędkość, kurs a przez to emocjonować się przebiegiem rywalizacji.

Klasyfikacja załóg po pierwszym dniu regat:

1. Jacht Klub Kamień Pomorski – 15 punktów
2. PMT TŻR Szczecin – 28 punktów
3. OKŻ Olsztyn – 31 punktów
4. Yacht Club Sopot – 32 punkty
5. MOS Iława – 32 punkty
6. PŻKS DŻYGIT Białystok – 39 punktów
7. JKM Gryf Gdynia – 41 punktów
8. YC Sztag AWF Katowice – 42 punkty

Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt przeznaczony dla osób zrzeszonych w klubach żeglarskich. Ideą projektu jest cykl regat w formule rozgrywek ligowych znanej z wielu dyscyplin sportowych. Zwycięzca Ligi otrzyma tytuł Klubowego Mistrza Polski a cztery najlepsze kluby otrzymają prawo startu w Żeglarskiej Lidze Mistrzów (Sailing Champions League).

Regaty odbywają się na jednakowych jachtach zapewnianych przez organizatora, dodatkowo między wyścigami załogi będą zamieniać się jachtami. Taka formuła spowoduje, że o zwycięstwie będą decydować umiejętności, a nie sprzęt. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż załogi i kluby nie muszą inwestować w sprzęt i ponosić kosztów utrzymywania i transportu własnego jachtu. Każdy klub może zgłosić kadrę składającą się z 20 zawodników. W każdych regatach startują załogi 4-osobowe. W roku 2017 żeglarze ponownie będą używać floty identycznych jachtów TOM28 znanych z regat meczowych Polish Match Tour oraz Delphia 24 One Design.

Więcej informacji na stronie www.ligazeglarska.pl lub drogą mailową na adres info@ligazeglarska.pl.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.