Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski. To już ostatni tydzień….

Budżet Obywatelski. To już ostatni tydzień….

Do tej pory w Świnoujściu odbyły się trzy edycje Budżetu Obywatelskiego. Za każdym razem zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Zarówno, jeśli chodzi o zgłaszanie projektów, jak i samo głosowanie. Nie ma chyba osoby w naszym mieście, która nie słyszałaby o Budżecie Obywatelskim. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych tego typu konsultacjach  wynosi ponad 9 tysięcy głosów.

Nabór wniosków do edycji  BO na 2018 ruszył od 2 czerwca br.

Ostatni dzień , kiedy będzie można złożyć wniosek ,to dzień 30 czerwca br. –przypomina Robert Karelus rzecznik Prezydenta Świnoujścia – w przypadku wysłania wniosku pocztą, liczyć się będzie data stempla pocztowego.

Wnioski mogą składać osoby mieszkające w Świnoujściu, które ukończyły 16 lat.  Każdy musi mieć poparcie przynajmniej 40 mieszkańców. Na tym etapie  można złożyć swój podpis pod kilkoma wnioskami, które nam się podobają.

Wartość (koszt) projektu tzw. miękkiego, czyli dotyczącego przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym, nie może przekroczyć 40 tys. złotych. Natomiast projektu twardego, czyli dotyczącego budowy, modernizacji lub remontu elementów infrastruktury miejskiej – 500 tys. złotych. W sumie cała kwota BO 2018 to 2 mln 200 tys. złotych.

Jeżeli chodzi o samo głosowanie ,które przebiegać będzie w dniach od 1 do 22 września, to Pan Prezydent ,przychylając się do głosów mieszkańców miasta ,wprowadził pewne novum – dodaje rzecznik- W tym roku, każdy uprawniony mieszkaniec miasta, będzie mógł oddać dwa głosy-jeden na tzw. projekt twardy, czyli inwestycyjny i jeden na tzw. miękki czyli prospołeczny, oświatowy, kulturalny czy rekreacyjno – sportowy.

Jak informuje Robert Karelus – Pierwsze wnioski już wpływają. Są ciekawe. Dotyczą między innymi budowy osiedlowych miejsc rekreacyjno wypoczynkowych, organizacji wypoczynku  dla najmłodszych.

Wypełniony formularz wniosku wraz z listą poparcia można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2018”.  Zeskanowany formularz można także wysłać pocztą elektroniczną na adres bik@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „pismo ogólne” albo po prostu złożyć w następujących punktach:

–    Informacja Turystyczna, Plac Słowiański 6/1;

–    Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15;

–   Miejski Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

–   Miejski Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

–  Miejski Domu Kultury, Filia nr 3 – Sołectwo Karsibór, ul. 1 Maja 40.

–  Stanowisko Obsługi Interesanta Urząd Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5

Informacji udzielają Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 129, czynne od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 7.30 – 15.30, telefon 91 327 86 04, e-mail: bik@um.swinoujscie.pl oraz Sekretarz Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, I piętro, pokój 102, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30, telefon 91 321 27 80, e-mail: sekretarz@um.swinoujscie.pl

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.