Strona główna / Lokalne / Nie zabraknie miejsc dla przedszkolaków

Nie zabraknie miejsc dla przedszkolaków

W celu zapewnienia miejsc w przedszkolach dla wszystkich uprawnionych dzieci, Prezydent Miasta, ogłosił konkurs dla przedszkoli niepublicznych, które zobowiążą się do spełnienia określonych warunków obowiązujących w przedszkolach publicznych. Niestety na konkurs  nie wpłynęła żadna oferta.

W tej sytuacji zasadne jest wykorzystanie, dla wychowania przedszkolnego, pomieszczeń w szkołach podstawowych. Najkorzystniejszymi warunkami w tym zakresie dysponuje Przedszkole Miejskie nr 10 „Kolorowy Świat” w Świnoujściu,  tworząc dodatkowe miejsca zajęć wychowawczo-dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej.

Aktualnie miasto dysponuje tysiącem miejsc w siedmiu  placówkach przedszkolnych i dwóch oddziałach, działających przy szkołach podstawowych, i jest to jeden z najlepszych wyników, jeżeli chodzi o zachodniopomorskie samorządy. Chciałbym przypomnieć ,że w ostatnich latach nie tylko nie uległo likwidacji żadne z przeszkoli; wręcz przeciwnie, sukcesywnie liczba miejsc w placówkach wzrastała. Oprócz tego w Świnoujściu działają trzy przedszkola niepubliczne i jeden punkt opieki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Miasto dopłaca do każdego przebywającego w nim dziecka ponad 613 złotych, czyli 75 procent kosztów utrzymania dziecka w placówce publicznej, które wynosi około 818 złotych. Rodzice dzieci płacą, w przedszkolach publicznych, za wyżywienie oraz złotówkę za każdą godzinę, powyżej pięciu godzin, pobytu dziecka w przedszkolu. Przygotowujemy się też do budowy przedszkola przy ulicy Bydgoskiej. Placówka będzie 8-oddziałowym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat, z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały.

Zobacz również

Sport. 180. parkrun. Pobiegli w deszczu

Chwilę temu świętowaliśmy na 179 parkrun Świnoujście imieniny Mikołaja a tu raptownie pojawiła się kolejna …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.