Strona główna / Lokalne / Przejdą pieszo ze Świnoujścia do Piasków

Przejdą pieszo ze Świnoujścia do Piasków

Do pokonania pieszo mają 440 km. Idą wzdłuż wybrzeża. W poniedziałek wyruszyły ze świnoujskiej plaży. Celem projektu jest wsparcie kobiety z niepełnosprawnością ruchową, która jest w trudnej sytuacji życiowej. Chodzi o pozyskanie dla niej wózka inwalidzkiego lub protezy. Organizatorzy chcą także sprawdzić, jak na polskim wybrzeżu wygląda sprawa dostępności plaż dla niepełnosprawnych w poszczególnych miejscowościach. Pomysłodawcą akcji jest pani Sylwia „Nikko” Biernacka.

– Dzięki naszej podróży sponsor strategiczny Fundacja Poland Business Run wesprze Katarzynę Bieniek w wymianie części protezy – mówi Pani Sylwia

Ambasadorkami akcji są: Monika Kuszyńska, Monika Jankowska – Rangelov, Anna Rutz, Agnieszka Harasim, Iwona Krzyżak, Anna Samel, Marta Czachor, Paulina Pohl, Magda Biegańska.

Pomysłodawczynią projektu jest: Sylwia „Nikko” Biernacka, która w tym roku przejdzie trasę razem z Agnieszką Sobalą. Animatorkami są: Kinga Karp, Katarzyna Żeglicka i Ola Migalska.

Na całej trasie odbędą się działania animacyjne na plaży oraz w przestrzeni publicznej, których celem jest przekazanie wiedzy mieszkańcom/mieszkankom oraz turystom/turystkom o tym, czym są dostępne plaże oraz w jaki sposób komunikować się z osobami o ograniczonej sprawności.

– Na przełomie września i października w Gdyni, Krakowie i w Oświęcimiu planujemy pokaz spotów edukacyjnych z udziałem naszych Ambasadorek, grę miejską o dostępnej przestrzeni, wystawę fotografii pt.: „Części wspólne. Znajdź podobieństwa” połączoną ze spotkaniami z Ambasadorkami oraz lekcje komunikacji z osobami z niepełnosprawnością – dodaje Sylwia Biernacka.

– Wierzymy, że dzięki naszym działaniom więcej kobiet i mężczyzn uwierzy w swoje marzenia i zacznie je realizować na równych prawach w różnych sferach życia bez względu na stopień sprawności. Nasze plaże i przestrzeń staną się dostępne dla wszystkich i my także staniemy się bardziej otwarte/otwarci na różnorodność – taka jest nasza wizja Morza Zmian.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.