Strona główna / Lokalne / Świnoujście znowu na podium

Świnoujście znowu na podium

Świnoujście znów na podium w prestiżowym rankingu na najlepsze plaże na polskim wybrzeżu, który przeprowadził portal Onet.pl. Od początku istnienia tego rankingu, czyli od 9 lat, nasze miasto jest w ścisłej czołówce. Sześć razy wygrywaliśmy. Dwa lata temu było to trzecie miejsce, a w ubiegłym i w tym roku drugie.

W ostatecznym rankingu oceniono 30 plaż. Każdą oceniano między innymi pod kątem jakości plaży, infrastruktury i atrakcji. Przed nami uplasowała się Ustka; bezpośrednio za nami Łeba. Kołobrzeg zajął 4. miejsce, Międzyzdroje -13.

Naszą plażę, w punktacji, uznano za najpiękniejszą  na polskim wybrzeżu Bałtyku. Świnoujście najwyżej oceniono za  atrakcje, jakie oferuje się wypoczywającym u nas gościom, w tym stale polepszającą się bazę hotelową i gastronomiczną, rozwój infrastruktury ścieżek rowerowych.

– Wielu turystów, którzy nas odwiedzają, podkreśla, że Świnoujście jest atrakcyjne nie tylko ze względu na piękną plażę, czy najcieplejszą wodę w morzu, ale również dlatego że oferuje dużo atrakcji i nie sposób się tutaj nudzić – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Ranking plaż Onet.pl to kolejny w tym roku sukces naszego kąpieliska. Nasza plaża została już uznana za najlepszą na polskim wybrzeżu przez znany turystyczny portal Travellist.pl.

Świnoujskie kąpielisko, jako jedyne w Polsce, po raz 12. z rzędu zostało wyróżnione „Błękitną Flagą” przez międzynarodowe jury. Po raz 9. takie samo wyróżnienie przyznano również naszej marinie.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.