Strona główna / Lokalne / Uczniowie „morskiej” pojadą uczyć się do Irlandii i Portugalii

Uczniowie „morskiej” pojadą uczyć się do Irlandii i Portugalii

–  Nasza szkoła rozpoczęła pracę nad projektem  „Nowe doświadczenia moją przyszłością – mobilność uczniów Zespołu Szkół Morskich kluczem do sukcesu zawodowego” w ramach programu Erasmus+. Projekt ten przewiduje udział 80 uczniów Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu – dwie grupy 20-osobowe klas informatycznych i logistycznych w Irlandii i Portugalii oraz  dwie grupy 20-osobowe klas technik nawigator, technik mechanik okrętowy w Portugalii – informuje dyrektor  ZSM Marzena Baranowska

Projekt rozpocznie się 1 lipca 2017 roku, zakończy 30 czerwca 2019 roku. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 150000,00 EURO tj645975 PLN. Projekt został zatwierdzony do realizacji z listy rezerwowej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe i otrzymał dofinansowanie z projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczniowie, którzy przejdą procedurę rekrutacyjną i zakwalifikują się do udziału w projekcie odbędą  2-tygodniowe praktyki w zakładach pracy wybranych przez irlandzkiego partnera projektu – Your International Training oraz portugalskiego partnera projektu na statku w Portugalii – Your Mobility Partner – Intercultural Association Mobility Friends.

Młodzież przygotuje raporty z odbytych praktyk, które dokumentować będą przebieg stażu. Uczestnicy projektu otrzymają odpowiednie certyfikaty wydane przez zakłady pracy oraz dokument Europass Mobilność.

Ze środków projektu  „Nowe doświadczenia moją przyszłością – mobilność uczniów Zespołu Szkół Morskich kluczem do sukcesu zawodowego”uczestnicy otrzymają:

–   opłaconą podróż (tam i z powrotem do miejsca odbywania stażu oraz koszty przejazdu w miejscu stażu), 

–   zakwaterowanie i wyżywienie,

–   wycieczki fakultatywne połączone ze zwiedzaniem,

–   wykupione zostanie ubezpieczenie OC i NW,

–   strój roboczy niezbędny do odbycia praktyki przez uczniów – jeżeli będzie taka potrzeba,

–   kieszonkowe.

Przez cały czas trwania stażu uczestnikom będzie towarzyszyć dwóch nauczycieli ze szkoły.

Zdjęcia ze stażu i informacje o jego przebiegu będą umieszczane na bieżąco na oficjalnym profilu szkoły w mediach społecznościowych.

Autorem i koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Kowalczyk .

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.