Strona główna / Lokalne / Budżet Obywatelski: Wpłynęło 19 wniosków

Budżet Obywatelski: Wpłynęło 19 wniosków

W tym roku z propozycjami do Budżetu Obywatelskiego 2018 wpłynęło 19 wniosków.

– Sześć z nich to projekty prospołeczne, edukacyjne, związane chociażby z szerokimi programami edukacji czy  wypoczynku młodzieży – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. –  Dominują jednak, podobnie jak w ubiegłych latach, propozycje stricte inwestycyjne, dotyczące chociażby zagospodarowania terenów rekreacyjnych, budowy placów piknikowych, miejsc upamiętniających morski charakter miasta, wyposażania obiektów służby zdrowia, placówek oświatowych.

Wszystkie zebrały wymaganą liczbę podpisów.

Zgodnie z harmonogramem realizacji Budżetu Obywatelskiego, aktualnie trwa weryfikacja propozycji mieszkańców pod względem formalno prawnym oraz ich kwalifikacja przez komórki organizacyjne Urzędu i jednostki organizacyjne Miasta. Ten etap potrwa do 8 września 2017 roku, kiedy to lista  zakwalifikowanych  projektów zostanie opublikowana na oficjalnej stronie Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

– W celu dotarcia do jak największej liczby mieszkańców, podana zostanie także lokalnym mediom, którym gorąco dziękuję za pomoc w propagowaniu idei Budżetu Obywatelskiego od samego początku jego funkcjonowania– dodaje Robert Karelus.

Samo głosowanie przebiegać będzie w dniach od 11 do 22 września. Wtedy też ruszą Mobilne Punkty Konsultacyjne oraz zostaną przeprowadzone spotkania z liderami projektów, którzy będą przekonywać mieszkańców Świnoujścia do oddania głosu na ich projekt. Projekty ,które zakwalifikowały się do realizacji i zostaną ujęte w Budżecie Miasta na 2018 rok poznamy w październiku bieżącego roku.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.