Strona główna / Lokalne / Ta karta może uratować Ci życie

Ta karta może uratować Ci życie

Na terenie Świnoujścia realizowany jest projekt „Karta życia”, adresowany do osób z niepełnosprawnością, starszych lub samotnych. Jego celem jest ułatwienie pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia np. w sytuacji, kiedy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem jest utrudniony lub niemożliwy.

– W takich przypadkach ważne dla służb ratowniczych lub socjalnych są informacje  o pacjencie podane w karcie informacyjnej: imię i nazwisko, numer  pesel, numer telefonu osoby posiadającej klucz od mieszkania, informacje o chorobach, uczuleniach, wskazanie komu przekazać pod opiekę znajdujące się w mieszkaniu zwierzę – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

 Każdy zainteresowany może otrzymać w Zakładzie Pielęgniarek i Położnych Środowiskowo-Rodzinnych w Świnoujściu, ul. Dąbrowskiego 4/121 oraz w rejestracji przychodni do której jest zadeklarowany:

– kartę informacyjną,

–  naklejkę na drzwi  lodówki,

– oznakowaną torebkę.

Wypełnioną kartę wraz z kserokopią dowodu osobistego, zapakowane do torebki – należy umieścić  w lodówce; tam najczęściej osoby starsze trzymają leki.

Ważne jest to, aby pamiętać o aktualizowaniu informacji w karcie jeżeli pojawią się istotne zmiany, np. w sytuacji zdrowotnej lub gdy minie rok od daty jej wypełnienia.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.