Strona główna / Kultura / Koncert Christophera  Weaver’a

Koncert Christophera  Weaver’a

Miłośnicy muzyki organowej po raz drugi będą mogli posłuchać mistrza gry organowej z Anglii.

Christopher WEAVER  uczył się gry na organach u dr Harrego Gabba w Chapel Royal oraz u  Francisa Jacksona w York Minster.  Kontynuował naukę w prestiżowym Trinity College, gdzie studiował kompozycję i dyrygenturę w klasie Charlsa Proctora. W tym czasie zdobył pierwszą nagrodę w Konkursie Organowym Bacha. Studiował też pedagogikę na Politechnice Middlesex.  Posiada     dyplomy z prestiżowych Royal College of Music oraz Royal College of Organists.

Był Dyrektorem muzycznym w Grisby Minster (jedynym kościele w Anglii posiadającym Szkołę Chóralną), a także dyrygentem i dyrektorem chóru Grimsby Bach. Po 5 latach powrócił do Londynu  jako dyrektor szkoły Borehamwood oraz dyrektor muzyczny teatru  Elstree. Kolejne 10 lat spędził w Bedford jako organista gminny dla North Bedfordshire – dyrektor muzyczny w kościele  św. Pawła, dyrektor jednego z wydziałów Harpur Trust School oraz dyrygent Ampthill Singers. Przez następne 15 lat przebywał w krajach wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, gdzie był m.in. dyrektorem muzycznym w Bazylice pw. Chrystopolitissa i Agia Kyriaki w Paphos.  Był dyrektorem ds muzyki dla anglikańskiej diecezji na Cyprze oraz rzymsko-katolickiej diecezji Jeruzalem. Założyciel i dyrygent chóru kameralnego na Cyprze.

W 2007 roku powrócił do Anglii i gra na organach w katerze w Northhampton.

W programie koncertu usłyszymy kompozycje  G. PIERNE’A, L.van BEETHOVENA,    P. HINDEMITH’A,  J. STANLEY’A,  R.V. WILLIAMSA i  A. RIDOUT’A

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. tylko kiedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.